Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Miloš Nesvadba sídlí na Špilberku

Česko

VÍKENDOVÝ TIP

Předvánoční čas bývá obdobím, kdy se rodiny snaží trávit volný čas pohromadě. Ideální příležitostí ke zpestření víkendu se tak může stát návštěva nové výstavy Muzea města Brna v prostorách hradu Špilberku, která představuje jednoho z nejpopulárnějších tuzemských výtvarníků Miloše Nesvadbu. Na pestrém výběru jeho prací zaujmou malé, ale stejně tak již odrostlejší návštěvníky především ilustrace, s nimiž se několik generací setkávalo na stránkách časopisů Čtyřlístek, Sluníčko a Mateřídouška nebo v mnohých knížkách. Nesvadbovy typické kresby provází zábavné i poučné vlastní texty, ale i texty jiných autorů, například Jana Vodňanského nebo v poslední době Aleny Svobodové. Příchozí se budou moci s těmito i mnoha dalšími Nesvadbovými kresbami nejen potěšit, ale i je porovnat s hotovou publikací. Protože Miloš Nesvadba jako výtvarník spolupracoval s mnohými divadly, včetně brněnské Radosti, nechybí na Špilberku ani fotografie z představení. Pamětníci pořadů, které nabízela televize před pětadvaceti lety, zase třeba ocení některé loutky, které navrhovala ilustrátorova manželka Jarmila Nesvadbová.

Autoři nezapomněli ani na Michala Nesvadbu, syna obou výtvarníků, který mimo jiné dokázal i japonské publikum okouzlit svými hrátkami s lepicí páskou.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...