Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Milujeme odposlechy

Česko

Když neposlouchá policie, nahrávají se politici sami

Ach, ty odposlechy! Sotva poslanci dali najevo, jak moc se jim zajídá policejní špína vysílaná do světa prostřednictvím spřátelených novinářů, máme tu další přepis telefonického rozhovoru. Od zhrzeného sociálního demokrata Jaroslava Foldyny ho k volnému použití dostal deník Právo a výsledkem je pikantní článek s titulkem Podsedický starosta Kopecký se svěřoval Foldynovi, že ho nechce hejtmanem.

Bývalý poslanec Robert Kopecký byl vždycky trochu popleta a tentokrát se ztratil v telefonním seznamu svého mobilu. Místo ústeckého radního Pavla Koudy vytočil Foldynu, který to rychle pochopil a trochu si s ním pohrál. Evidentně měl po ruce i záznamové zařízení, takže je na světě roztomilá nahrávka, v níž se Kopecký vyznává, že Foldynu nemá rád a nepřeje si, aby byl hejtmanem.

Foldyna se ho sice pod maskou Koudy snažil přesvědčit, že není špatným kandidátem na hejtmana, ale Kopecký se přesvědčit nenechal. „Ty vole, ta svině, ta se bude mstít,“ řekl, když falešný Kouda naznačil, že by Foldynovi nechal hejtmanství.

Ani když Foldyna svou pravou identitu na konci rozhovoru odhalil, nenechal se Kopecký zviklat. „Podívej, Jardo, jestli jsem se přehmát v tom telefonování, tak ti to říkám otevřeně. Nepudu s tebou a zabalím to.“ Prostě formát. A jaké z toho plyne poučení? Odposlechy rozhodně nezakazovat. Politici je milují.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!