Diskuse k článku: Ministři rozjeli personální tsunami. Na školství zůstává sociální demokrat

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 33
  • Poslední: 15.7.2010 16:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Láníček 15.7.2010 12:45

Já bych se vůbec nerozčiloval

a počkal si, až příště (a možná ani ne za celé 4 roky) vyhrají volby socialisti. A zažijeme jekot ne nepodobný tomu Bendlovému. Ten ječel, jak kdyby jej na nože brali, když mu Rath vyhazoval z kraje jím nainstalované podržtašky. Že prý to byli samí největší odborníci jaké bylo možné najít, a je krajní zhovadilostí je vyhazovat. Takže už se těším na ty následné komentáře pravičáckých pisatelů ! Byl to zrovna Nečas (já mám sakramentsky dobrou paměť), který po prvních prohraných volbách ODS vykřikoval, že kvalifikací pro výkon funkce by měla být odbornost, nikoliv stranická knížka. To když měli odéesáci bobky z toho, že jim začnou vyhazovat jejich zadrápkované potentáty !

Z. Válek 15.7.2010 10:06

Bolševické myšlení

Prakticky ve všech krajích sedí hejtmané za ČSSD. Volby vyhrála rovněž ČSSD. Pokud tedy někdo chce, aby ČSSD vypadla z politiky, a tím nerespektovati vůli poloviny občanů této republiky, ukázal by jen své bolševické myělení, které říká, že bolševik bere vše. Nebo si uzákonit vedoucí úlohu trojkoalice ve státě na věčné časy a nikdy jinak?

F. Doušek 15.7.2010 10:41

Re: Bolševické myšlení

hejtmané za ČSSD se obklopili náměstky a vedoucími úřadů na krajích vesměs stranickými přáteli, alespoň u nás v Libereckém kraji ( jedna čestná výjimka se najde).

Z toho plyne, že ČSSD je bolševická strana.

Z. Válek 15.7.2010 11:23

Re: Bolševické myšlení

Jsou to hubkaři.  Ministři ODS nejenže se obklopili svými přáteli, ale dokonce své přátele dosadili na místa náměstků ministrů jiných stran.

F. Doušek 15.7.2010 11:34

Re: Bolševické myšlení

a ono to dosud bývalo nějak jinak? Dejte příklad, pokud nesouhlasíte.

Z. Válek 15.7.2010 12:05

Re: Bolševické myšlení

Kvůli vám nestrávím odpoledne googlováním náměstků, ale pochybuji o tom, že by měl ministr ČSSD za náměstka člena KDU-ČSL nebo ODS. Třeba Johnovým náměstkem je člen ODS. Opozici pak patřilo vedení sněmovny a  vedení řady poslaneckých výborů.

F. Doušek 15.7.2010 16:25

Re: Bolševické myšlení

no, vy tu motáte vládu, notabene koaliční, dohromady se sněmovnou. Utřídíte-li si myšlenky, možná své bolševické myšlení přehodnotíte.

J. Láníček 15.7.2010 12:30

Z vašeho příspěvku tedy vyplývá,

že koalové jsou vlastně to samé, akorát v modém - tedy modrobolševici !

F. Doušek 15.7.2010 14:40

Re: Z vašeho příspěvku tedy vyplývá,

ne, z mého příspěvku plyne jediné - současná koalice dělá to samé, co před ní dělala ČSSD. Je-li toto "bolševické myšlení" v podání  Tínka, pak je i ČSSD bolševická strana.

Nic víc, nic míň. Chápete, nebo to potřebujete více rozvést?

J. Láníček 15.7.2010 15:00

A já jsem z toho i bez rozvádění usoudil,

že když někdo dělá to samé, byť se to snaží tvářit  jinak, tak to musí být zákonitě taky to bolševické jednání. Takže jedni jsou rudí (nebo oranžoví) bolševici, druzí modří. Jedni jsou za osmnáct, druzí bez dvou za dvacet, v čem tedy vidíte problém ?

F. Doušek 15.7.2010 16:22

Re: A já jsem z toho i bez rozvádění usoudil,

já? Problém zde vidí p. Válek. Ptejte se jeho. On začal s bolševickým myšlením, vy jste to rozvedl na modrobolševické.

J. Cerny 15.7.2010 10:46

Re: Bolševické myšlení

Neprehanejte - na vecne casy a nikdy jinak? Pokud, tak jen do pristich voleb, a pokud se obcanum vlada nebude libit, tak ji odvoli! Vule vetsiny obcanu, kteri prisli k volebni urne byla vlada vzdalena CSSD. Nechat CSSD dale vladnout, treba indirektne, protoze namestek ma nezanedbatelny vliv, by byla zrada na volicich. A nezapominejte - moc ve state neni jednobarevna, je rozdelena do 4 stran - vlada (CSSD, TOP 09, VV) , kraje (prakticky jen CSSD) senat (2. nejvetsi frakce). Tim, ze Vlada neni socialisticka vubec neznamena, ze CSSD vypada z politiky. Nehlede na to, ze i opozice je v politice, ma dulezitou kontrolni funkci a ac se Vam to treba nezda i notnou davku moci - ne sice vykonne a zakonodarne, ale te kontrolni a pres ni muze mnoho rozhodnuti ovlivnovat.

Vymnena namestku, jako nejblizsich spolupracovniku ministra a nositelu jeho politiky (jinak by travil veskery svuj cas jen bojem s namestky o prosazeni svych myslenek) je normalni. Horsi je, pokud novy minister zacne s kompletni obmenou, zacne propoustet vyssi a stredni kadr a vsude dosazovat sve lidi - to uz je neunosne, to nema s politikou nic co do cineni, to se z vladniho uradu stava privatni a.s.  nebo jeste v horsim pripade s.r.o. K tomu doufam nedojde.

Prominte, ale Vas prispevek je demagogicky, zavadejici a hlavne jako by pochazel z dilny soudruhu, jejichz metodou je indoktrinace.... Proto tato ma odpoved.

Z. Válek 15.7.2010 11:28

Re: Bolševické myšlení

I v dobách nedávno minulých bývaly volby každý čtvrtý rok a ejhle, bylo voleno stále stejné uskupení.  Trojkolalice již udělala k tomuto ideálu první krůček. Nedůvěru vládě může vyjádřit jen ten, kdo nabídne vládu jinou.

J. Simek 15.7.2010 10:56

Re: Bolševické myšlení

tohle je argumentace na urovni teleshoppingu horsta fukse...vyhrat volby neznamena vladnout. cssd bez paroubka prochazi silnou krizi, bez fuhrera paroubka se ted ta partaj rozklada a zmita ve vnitrostranickem boji o moc. dluhy co si nasekali budou splacet kdovijak, asi si budou muset najit zase nejakeho schopneho pravnika, ktery jim neco vysoudi a oni mu pak za to nezaplati ani korunu

Z. Válek 15.7.2010 11:34

Re: Bolševické myšlení

Nikdo přece nemluví o vládnutí, ale o podílu moci, odpovídající výsledku voleb.

F. Doušek 15.7.2010 11:35

Re: Bolševické myšlení

odkud jste vylezl?

Z. Válek 15.7.2010 11:57

Re: Bolševické myšlení

Z demokratického chápání vedení státu. A vy?

F. Doušek 15.7.2010 12:03

Re: Bolševické myšlení

já také, a proto se řídím rozhodnutím prezidenta, který v souladu s Ústavou pověřil na další volební období sestavením vlády Nečase, a v jehož pravomoci je obsazení vládních postů. Vy mi tak nepřipadáte.

Z. Válek 15.7.2010 12:08

Re: Bolševické myšlení

O tom pověřením sestavení vlády bychom mohli hodit malou polemiku, ale na tom až tak nefrčí. Já nemluvím o obsazení ministerských postů, ale o obsazení dslších funkcí, pro řízení státu nezbytných. Předseda sněmovny, místopředsedové, předsedové výborů atd.

Z. Válek 15.7.2010 12:10

Re: Bolševické myšlení

Třeba protiústavně nepověřil Nečase sestavením vlády, ale pouze jednáním o sestavení vlády. Na to se historie také jednou zeptá.

J. Frgalova 15.7.2010 11:18

Re: Bolševické myšlení

jaká polovina občanů? Vždyť je volilo něco přes málo 20% a to ještě je třeba podotknout, že volební účast byla kolem 65%. Takže si spočítejte tu polovinu a zůstaňte v klidu. ČSSD zůstala naprosto osamocena a izolovaná, takže nějaké další počty jsou vyloučeny ( obecně se tomu říká nulový koaliční potenciál).

To na radnicích ovládají lidi z ČSSD úplně všechno ( a nezaslouženě, díky oblbování voličů, což uznávám v ČR není až tak těžké ) a všude, to jí nestačí ? Asi ne, protože ČSSD vždy byla stranou nenažranou, ale jak se říká : kdo chce moc nemá nic.

Z. Válek 15.7.2010 11:32

Re: Bolševické myšlení

Mohla byste mi uvést jeden příklad nenažranosti ČSSD? Rád bych rozšířil obzor svého vědění.

J. Frgalova 15.7.2010 11:41

Re: Bolševické myšlení

určitě znáte případy, kdy hejtman, či radní, či starosta figuruje i v různých dozorčích radách, výborech, jako poslanci v parlamentu, či senátor. Jak oni všechno stihnou, to fakt nevím. Jména si dosaďte sám,..

Z. Válek 15.7.2010 12:12

Re: Bolševické myšlení

Šmarjá má matko, vždyť tam jsou členové všech stran. Donce i Lívie si nenechala soustíčko uniknout.

F. Doušek 15.7.2010 12:04

Re: Bolševické myšlení

tak nahlédněte na stránky hejtmana Eichlera a hned se přesvědčíte, v kolika dozorčích radách figuruje, kromě hejtmanství.

J. Frgalova 15.7.2010 12:13

Re: Bolševické myšlení

ani nevím kdo je to Eichler, a abych pravdu řekla, domnívám se, že to o čem píši se snaží praktikovat i jiní politici z jiných stran, jen ta ČSSD, která se prezentuje jako jediná čistá, nezkorumpovaná, ta která ví jak mají vypadat světlé zítřky pro všechny obyčejné lidi, ta by si na to měla dávat sakra pozor, nemyslíte? ČSSD je prostě nedůvěryhodná strana a mrzí mne, že ten trend pokračuje i po nových volbách ( Hašek)

F. Doušek 15.7.2010 12:08

Re: Bolševické myšlení

pane Válku, troufnu si tipovat, že onen ponechaný náměstek a člen ČSSD bude zanedlouho prohlášen za zrádce strany a vyzván k odchodu z ČSSD.

J. Anděl 15.7.2010 9:46

pane Komárku

jen pro ujasnění vnímání - tohle mi nepřipadá jako banalita ...

M. Komárek 15.7.2010 10:22

pane Anděli

mělo by se definitivně rozhodnout, zda náměstek ministra je politická, či odborná funkce. Na druhou stranu - lehce se na to nadává, ale ruku na srdce - ministr potřebuje mít ze strany náměstků krytá záda a potřebuje se o ně opřít a plně jim důvěřovat. Přivést si vlastní lidi je celkem přirozené. Neumím to kritizovat, protože bych to udělal taky ...

J. Anděl 15.7.2010 10:39

Re: debata :-)

To neříkám, že bych to odsuzoval. Ostatně měl jsem na mysli i (a spíš)

zmíněného socdem náměstka. Jen že toto mi přijde jako téma. V pořádku.

Hezký den.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...