Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Miss World nově v režii Maláčové

Česko

Šéfka soutěže Česká Miss přebrala licenci konkurenční Miss ČR. Má pětiletou smlouvu

PRAHA Licenci nejstarší celosvětové soutěže krásy Miss World pro Českou republiku získala na příštích pět let ředitelka České Miss Michaela Maláčová. Odstavila tak na pomyslnou vedlejší kolej konkurenční soutěž Miss ČR, která licenci držela doposud.

Michaela Maláčová, za kterou stojí její partner a jeden z nejbohatších českých podnikatelů Zdeněk Bakala, tak od nynějška drží licence pro obě nejvýznamnější světové soutěže – Miss World a Miss Universe. Titul Česká Miss World získá finalistka soutěže Česká Miss 2010, kterou 20. března zvolí odborná porota. Ta také bude reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále. Absolutní vítězka České Miss 2010, která získá nejvyšší počet diváckých hlasů, se následně zúčastní Miss Universe.

Pořadatelé konkurenční Miss ČR plánují letos v dubnu mezinárodní soutěž Miss Česko-Slovensko 2010, v níž se utkají nejkrásnější dívky z obou zemí. Právě tato soutěž byla podle vlastníka Miss ČR, developerské společnosti Central Group, důvodem, proč byla ukončena spolupráce s Miss World. Dalším důvodem neshody pak prý byl požadavek vedení Miss World, aby byl výtěžek získaný v rámci soutěže Miss ČR věnován nadaci Miss World Beauty With a Purpose. Vlastník české soutěže však výtěžek směřoval na charitativní projekty v ČR zaměřené na děti a seniory.

Maláčové byla rovněž udělena licence na pořádání národní soutěže Mr. World. První český zástupce, který se zúčastní utkání o nejkrásnějšího muže planety, by podle ní měl být zvolen ještě letos. Kritéria pro výběr mají být podobná jako u dívek.

Soutěž Česká Miss začala v únoru 2005. Od Miss ČR, která je nejstarší českou soutěží krásy, se projekt lišil také tím, že o vítězce rozhodovali přímo diváci.

lidovky.cz

Podrobnosti o českých soutěžích krásy na www.lidovky.cz/lide

Autor: