Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Místo miliardy jen miliony

Česko

OLOMOUC Původně plánovala olomoucká radnice zahájit co nejrychleji opravy zimního stadionu za stovky milionů korun. Nakonec letos vloží zhruba milion potřebný na nejnutnější opravy.

Sportoviště je dlouhodobě ve velmi zanedbaném stavu a čeká na komplexní opravu. Tu město plánuje již několik let, odkládá ji mimo jiné kvůli finanční náročnosti.

Zatím se tak oprav dočká část šaten, toalety a sprchy hokejistů. „Do zimního stadionu je potřeba investovat nejnutnější částky ještě před zahájením komplexní rekonstrukce. Především se jedná o opravy zdravoinstalace, která je v katastrofálním stavu,“ uvedl náměstek primátora Martin Major. Další peníze město vynaloží na rekonstrukci šaten hostujících týmů a domácích mládežnických výběrů, které jsou zasaženy plísní.

Radnice původně chtěla zchátralý stadion přestavět za 1,5 miliardy korun na multifunkční halu, jejíž součástí měly být mimo jiné sky boxy, tělocvičny a podzemní parkoviště pro 230 aut. Projekt rovněž počítal s úpravou okolí stadionu a rekonstrukcí sousední malé haly, o jejíž koupi má město zájem.

Vedení radnice před nedávnem oznámilo, že takový plán je však v současné době nereálný. Město je nyní ochotné na opravy haly vynaložit maximálně půl miliardy korun. „Původní náklady 1,5 miliardy korun se nejeví jako realistické číslo, není doba na tak velké projekty. Na druhou stranu stav stadionu neumožňuje, aby fungoval bez investic dalších deset let. Dál už to nepůjde možná během dvou až tří let,“ přiznal před nedávnem primátor Martin Novotný. Vedení města proto pověřilo Majora, aby radě předložil na konci srpna variantní řešení oprav stadionu odstupňované podle finanční náročnosti plánovaných prací.

Olomoucký zimní stadion pochází ze sedmdesátých let minulého století. Radnice ho získala v červnu 2004 v dražbě. Ještě před ní výhodně odkoupila pohledávku, jež byla zajištěna zástavním právem k zimnímu stadionu. Objekt ji tak přišel na zhruba devět milionů korun.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...