Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mistr a žák na Letní Letné

Česko

DIVADLO

PRAHA Inscenace s podtitulem „recyklovaná asijská commedia dell’arte a la Tarantino“ bude mít premiéru 22. a 23. srpna v 19 hodin v Letenských sadech.

Nový projekt tandemu SKUTR vznikl pro prázdninovou atmosféru Letní Letné. Stojí především na osobnostech protagonistů, kterými jsou Rostislav Novák, Martin Vraný, Jiří Kohout a Jakub Prachař. Projekt propojuje akrobacii, moderní taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedia dell’arte a živou muziku. Na scéně se setkají mistr, žák, sluha a hudebník, aby s nadsázkou a vtipem vyprávěli klasický asijský příběh o setkání mistra a jeho žáka.

„Projekt Mistr a žák je po inscenaci Ráj srdce labyrint světa naší další prací v rámci doktorského studia na DAMU. Tentokrát jsme vybrali lehčí téma a menší, čistě pánskou společnost,“ říká jeden z režisérů inscenace Martin Kukučka. Představení Mistr a žák se ihned po premiéře přesouvá do polského Tczewa, kde bude hostovat na festivale Zdarzenia. SKUTR dále připravuje na 20. září premiéru nové inscenace Plačky v Divadle Archa. Letošní rok pak zakončí premiérou v ostravském Divadle Petra Bezruče.

Autor:

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...