Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mistr světa Gřegořek míří do Varů

Česko

KARLOVY VARY Hokejový obránce Petr Gřegořek se stal novou posilou Karlových Varů. Letošní mistr světa z Německa, který měl původně hrát KHL v dresu Budivelniku Kyjev, podepsal s Energií tříletou smlouvu.

Dvaatřicetiletý zadák strávil uplynulých šest sezon v Českých Budějovicích, ale v Mountfieldu předčasně skončil, přestože měl ještě platnou smlouvu.

Člen úspěšného týmu z mistrovství světa v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem se poté upsal Kyjevu, ale působení v Budivelniku ztroskotalo, protože potenciální nováček KHL nesplnil podmínky s vyhovující halou a byl ze soutěže vyřazen.

„Proto jsme začali intenzivně jednat s Petrovým agentem. Přestože o něj byl mimořádný zájem v extralize i zahraničí, nakonec se rozhodl pro náš klub,“ řekl generální manažer Miroslav Vaněk.

Gřegořek, který hrál extraligu také ve Vítkovicích, Třinci, Liberci a Vsetíně, má na kontě celkem 642 utkání a 184 bodů za 69 branek a 115 asistencí. „Očekáváme, že se stane jedním ze základních pilířů naší obrany a plnohodnotně nahradí Ondřeje Němce. Věříme, že se připojí k současným tahounům mužstva a trenéři se na něj budou moci za všech situací plně spolehnout. Jsme rádi, že jsme jednání dotáhli do zdárného konce a získali pro naši defenzivu tak kvalitního hráče,“ doplnil Vaněk.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor: