Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Fandění na Staroměstském náměstí? Když hokejisté postoupí, budou obrazovky

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

Pražský magistrát chce na Staroměstském náměstí o víkendu umístit velkoplošné obrazovky s přenosem z hokejového mistrovství světa, které se letos hraje v Praze a Ostravě. Fandit na Staroměstském náměstí budou moci lidé v sobotu 25. května, pokud se česká reprezentace dostane do semifinále, a 26. května v případě postupu do finále.
  14:55

„Magistrát odsouhlasil možnost fandit na náměstí u velkoplošných obrazovek v případě, že se česká hokejová reprezentace dostane do semifinále, finále, nebo do boje o bronz,“ uvedl radní Antonín Klecanda (STAN).

MS v hokeji 2024

Praha podle něj ještě čeká na souhlas Mezinárodního hokejového svazu s udělením práv. V případě, že je získá, bude se moct fandit na Staroměstském náměstí letos po několika letech, řekl Klecanda.

Velkoplošnou obrazovku pro přenos hokeje nechal magistrát na Staroměstském náměstí nainstalovat i v roce 2014, kdy se v Česku hokejové mistrovství konalo naposledy.

Semifinále by se letos mělo hrát 25. května ve 14:20, či 18:20, o třetí místo by hokejisté měli případně bojovat v neděli 26. května v 15:20 a finále se uskuteční rovněž v neděli 26. května, a to večer ve 20:20. Hokejové mistrovství začalo v Praze a Ostravě 10. května.

Přišli byste fandit k velkoplošným obrazovkám na Staroměstské náměstí?

celkem hlasů: 139

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00pondělí 27. května 2024. Anketa je uzavřena.

Ano, přišel/a bych.82
Ne, budu případně fandit doma nebo v hospodě.33
Mistrovství světa v ledním hokeji mě nezajímá.21
Mám lístky na stadion.3
Autoři: ,