Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mluvčí Kupka u vlády končí. Má být starostou Líbeznic

Česko

LÍBEZNICE Mluvčí vlády Martin Kupka končí ve funkci. V komunálních volbách uspěl coby kandidát ODS v Líbeznicích, osmnáctisethlavé obce u Prahy. Koncem příštího týdne se koná ustavující zastupitelstvo, které ho s největší pravděpodobností zvolí starostou, uvedl včera server Aktuálně.cz.

„V ODS jsme se dohodli tak, že na starostu budu kandidovat já. A podle jednání, která jsme dosud vedli, by i náš budoucí koaliční partner – SNK Bezpečné Líbeznice – přivítal, abych tím starostou byl,“ řekl Kupka.

Kdy přesně skončí ve funkci mluvčího, zatím není jasné, stejně jako to, kdo jej nahradí. „S premiérem Petrem Nečasem jsme o tom už mluvili. Bude záležet primárně na něm, koho si vybere na mé místo. Dočasně budu v obou funkcích, ale nebude to dlouho,“ dodal.

Kupka se stal mluvčím kabinetu letos v červenci, loni v lednu vystřídal ve funkci mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelku. Ze středočeského krajského úřadu si jej přivedl tehdy nově jmenovaný ministr dopravy Petr Bendl (ODS). Ještě předtím byl mluvčím pražského magistrátu. Nyní chce dělat politiku. „Z pozice starosty či zastupitele můžete ovlivňovat život v obci, můžete přinášet své představy,“ popsal Kupka důvody, pro které se rozhodl vstoupit do politiky aktivně.

Pro Líbeznice je podle něj klíčové dokončit kanalizaci ve zbývající části obce a zlepšit služby.

Autor: