Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Možná jsme chtěli vyhrát až moc

Česko

PRAHA Nejdříve se opřel z třiadvaceti metrů do míče a balon se odrazil od břevna do brány Dinama Záhřeb. Spektakulární trefa. Ve druhém poločase pak proměnil penaltu. Jenže radost z výjimečných momentů přebil smutek z vyřazení. Ani dva góly Jiřího Kladrubského (22) nepomohly fotbalistům Sparty k postupu do skupiny Poháru UEFA.

* Dali jste tři góly, a přesto nepostupujete. Co se na hřišti stalo?

Nedokážu to říct. Bylo hrozně vidět, že chceme uspět za každou cenu. Moc jsme chtěli vyhrát. A možná právě tohle bylo špatně.

* Narážíte na obranu. Jak je možné, že najednou takhle hořela?

Góly jsme dostávali z odražených střel. Ten první se ještě dá přehlédnout, ale ty další dva... Měli jsme dorážky více pokrývat.

* Co znamená pro Spartu i český fotbal vaše vyřazení?

Není to dobré, ani pro Spartu, ani pro český fotbal. My jsme chtěli hrát alespoň Pohár UEFA, a teď nehrajeme v Evropě vůbec nic. Nemůžeme se ale ohlížet zpět. Musíme se soustředit na pondělní derby se Slavií.

* Je vaše zklamání menší, když jste vstřelil dva góly?

Z obou gólů jsem měl radost. Ten první byl krásný. Slepička mi sklepl balon a já to proměnil. Na penaltu jsem si pak už věřil. Když jsem pokutový kop proměnil, myslel jsem, že už to zvládneme, že přidáme další gól.

* Co tedy chybělo k úspěchu?

Víc střel. Když vystřídali zraněného brankáře, říkali jsme si, že ho budeme zkoušet.

* Cítili jste ze střídajícího gólmana nervozitu?

Určitě byl hodně nejistý. Měli jsme to jen víc zkoušet.

* A jak zní předsevzetí do derby?

Musíme Slavii porazit. Zlepšit obranu a dát gól.

Autor: