Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Z obory pod hradem zmizeli dva trofejní mufloni, policie pátrá po zloději

Takto vypadal jeden z ukradených muflonů, když si ho majitel přivezl, aby jím zkvalitnil svůj chov. foto: Archiv majitele

Kdo se vypraví na hrad Kunětickou horu, stoupá k němu od oploceného výběhu, kde se nacházejí kromě jiné zvěře také mufloni. Dva trofejní kousky však někdo majiteli z výběhu ukradl, hodnotu každého z nich muž vyčíslil na 75 tisíc korun. Policie nyní hledá svědky, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí k nalezení zvířat.
  15:05

Ke krádeži prvního muflona z oploceného areálu v Rábech na Pardubicku. mělo dojít pravděpodobně z 15. na 16. listopadu.

„Majitel zvířata ve výběhu kontroloval a všiml si, že jeden z muflonů za ním nepřišel. Přišlo mu to divné, ale předpokládal, že se muflon zaběhl. Následující den ale při obchůzce objevil poškození oplocení a bohužel se mu potvrdilo i zmizení jednoho z muflonů,“ řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Šlo o sedmiletého samce s délkou rohů 89 a 90 centimetrů, kterého majitel zakoupil, aby zkvalitnil chov. Muž škodu odhadl na 75 tisíc korun.

Po dvou týdnech si neznámý pachatel přišel pro další trofejní kus, ten z areálu zmizel z 28. na 29. listopadu. Samci bylo pět let, ovšem se stejnou délkou rohů. Toho si chovatel cení rovněž na 75 tisíc korun.

Policie vyzvala svědky, kteří mohou pomoci s objasněním krádeží nebo s dopadením neznámého pachatele, ať volají na linku 158 nebo na telefon 974 566 721.

Policisté v obou případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. V případě pravomocného odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 2 roky.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...