Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muž máchal nožem v pražské tramvaji, poté se rozběhl proti policistům. Ti ho střelili do nohy

Česko

  18:32aktualizováno  19:22
PRAHA - Muž s nožem vyhrožoval ve středu cestujícím v tramvaji na Rašínově nábřeží v Praze. Při zákroku proti němu policisté museli použít zbraň, aby ho zastavili, a střelili ho do nohy. Cestujícím se nic nestalo. Informovala o tom mluvčí pražské policie Lucie Drábková.

Pražská hromadná doprava. (ilustrační foto) foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Kvůli události byla doprava ve směru k Vyšehradskému tunelu mezi zastávkami Palackého náměstí a Výtoň více než dvě hodiny přerušena, tramvaje jezdily zhruba do 19:00 odklonem, vyplývá z informací dopravního podniku.

Do pražské MHD se vrací tramvaje typu T2. Bude to poprvé po téměř 56 letech

Policie přijala oznámení o ohrožování cestujících v tramvaji číslo 17 na linku 158. Podle mluvčí hlídka muže vyzvala, aby protiprávního jednání zanechal, ale on začal být ještě více agresivní. „Nakonec se proti hlídce s nožem v ruce rozeběhl. 

Policisté využili svého oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna,“ uvedla mluvčí. Cestujícím, kteří byli události přítomni se nic nestalo, jsou v pořádku. Muže teď ošetřují lékaři a je omezen na osobní svobodě, dodala.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...