Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muž se před policisty ukryl pod postel

Česko

OSTRAVA Pod postelí se před policisty ukrýval pětadvacetiletý celostátně hledaný muž. Ten se podle kriminalistů krátce po propuštění z vězení dopustil série vloupání a krádeží. V některých případech si za oběti vybral své známé. Škoda je okolo 250 000 korun. Policisté muže několik týdnů hledali. Nakonec jej dopadli v jednom ostravském bytě.

„Zatkla jej zásahová jednotka. Skrýt se před námi snažil v úložném prostoru postele,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Experti na hledání osob po propuštěném muži pátrali od začátku října.

Podezřívali ho totiž z krádeží, porušování domovní svobody i poškozování cizí věci. „Loni byl na podmínku propuštěn z vězení. Ve zkušební době měl být ještě šest let. Už nyní je ale jasné, že se neosvědčil,“ řekla Holčáková.

Dvakrát muž podle policie v noci údajně ukradl z benzinových čerpacích stanic průmyslový vysavač. Kradl věci i ze zaparkovaného auta či se vloupal do kadeřnictví. Z něj si kromě peněz odnesl i žehličky na vlasy, laky, bižuterii či kondicionéry. Vloupal se také do bytu známých.

Autor:

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...