Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Muž spadl na hlavním nádraží ze zdi a vážně se zranil. Omezil provoz vlaků

Vjezd do stanice Praha hlavní nádraží foto: Jakub Vrána, iDNES.cz

Na pražském hlavním nádraží spadl dnes dopoledne muž z vysoké opěrné zdi. V důsledku pádu utrpěl mnohočetná zranění. Vyplývá to z vyjádření mluvčích pražské policie a záchranné služby.
  13:33

Podle webu Českých drah byl provoz vlaků mezi hlavním nádražím, Smíchovem a Vršovicemi nejprve zhruba tři čtvrtě hodiny zcela zastavený, pak se jej podařilo částečně obnovit. Kolem 12:30 už spoje jezdily bez omezení.

Policejní mluvčí Eva Kropáčová uvedla, že muž spadl z vysoké opěrné zdi u železničního tunelu. Policii o pádu informoval strojvedoucí projíždějícího vlaku. Podle Kropáčové vlak zraněného muže nepřejel. Příčinu neštěstí policie vyšetřuje.

Po pádu z výšky utrpěl přibližně padesátiletý muž mnohočetná zranění a je ve velmi vážném stavu, řekla ČTK mluvčí záchranné služby Jana Poštová. Záchranáři muže uvedli do umělého spánku a převezli ho do jednoho z pražských traumacenter.

Kvůli neštěstí nejezdily zhruba od 11:00 vlaky mezi hlavním nádražím a Smíchovem a rovněž mezi hlavním nádražím a Vršovicemi. Cestujícím dráhy doporučovaly využít k cestě na Smíchov metro a pro cestu do Vršovic tramvajovou linku číslo 6. V 11:40 byl provoz částečně obnoven a necelou hodinu poté označily dráhy mimořádnost v provozu za ukončenou.

Autoři: ,