Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Muž svou oběť pobodal a hodil do studny. Po 8 letech ho policie dopadla

Česko

  11:35
JIHLAVA - Policisté na Vysočině stíhají pětapadesátiletého invalidního důchodce z Pacovska pro trestný čin vraždy. Muž podle kriminalistů v listopadu 2002 v Pacově na Pelhřimovsku pobodal svého šestatřicetiletého bratrance a ještě živého ho vhodil do studny na dvoře rodinného domu, kde pobodaný muž zemřel.
Vražda - ilustrační foto

Vražda - ilustrační foto foto: Shutterstock

Obviněný je v policejní cele, rozhoduje se o jeho vzetí do vazby. Hrozí mu odnětí svobody až na 15 let nebo výjimečný trest. Novinářům to dnes řekl kriminalista Michal Laška.

Obviněný se zatím nepřiznal, mění své výpovědi. "Motivem vraždy byla žárlivost za nadměrného požívání alkoholu," uvedl Laška. Zločin se podle něj stal po předchozí hádce dvou silně opilých příbuzných. Po vhození oběti do studny ji pachatel zasypal odpadem a uzavřel betonovým víkem, přestože muž volal o pomoc.

Policisté za pomoci hasičů a potápěčů v úterý vynesli torzo těla oběti z pět metrů hluboké studny. Při zadržení pachatele spolupracovala zásahová jednotka. Muž byl v minulosti opakovaně trestně stíhán pro majetkovou i násilnou trestnou činnost.

Oběť byla pohřešovaná od 11. listopadu 2002. Odhalení pachatele pomohla výpověď očitého svědka, jenž policistům detailně popsal celý průběh hádky i trestného činu. K totožnosti svědka odmítl Laška uvést další informace.

"Svědek promluvil až po osmi letech, poté co mu obviněný razantně vyhrožoval podobným osudem," dodal Laška.

Policie podle Lašky prozatím neuvažuje o tom, že by svědek mohl být posuzován jako spolupachatel.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...