Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Muž v dodávce najel ve vysoké rychlosti do prostoru čerpací stanice na D10. Zranil dva lidi, sám nehodu nepřežil

Dodávka převážející pneumatiky se v úterý dopoledne nekontrolovatelně a ve vysoké rychlosti vřítila do prostoru čerpací stanice na dálnici D10. foto: HZS Středočeského kraje

Praha - Dodávka převážející pneumatiky se v úterý dopoledne nekontrolovatelně a ve vysoké rychlosti vřítila do prostoru čerpací stanice na dálnici D10. Zasahující jednotky z bezpečnostních důvodů odpojily stanici od elektrického proudu. K místu havárie vzlétl záchranářský vrtulník, řidič vozu však svým zraněním podlehl. O incidentu informovali hasiči ze Středočeského kraje na svých webových stránkách.
  20:24

Nákladní auto vjelo do úzké uličky a pobořilo dva domy. Řidiče tam prý zavedla navigace

Nehoda s tragickým koncem se stala poblíž křižovatky U Čtyř kamenů v okrese Praha-východ. „Příslušníci hasičského sboru dorazili na místo do deseti minut,“ uvádí ve zprávě popisující zásah nadpraporčík Petr Svoboda. Kromě rychlého zásahového vozidla a cisterny zamířil k místu havárie i záchranářský vrtulník. Po příjezdu hasiči zjistili, že vůz se zastavil až o tankovací stojan, který zdemoloval.

Po příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že vůz se zastavil až o tankovací stojan,...
Řidič zůstal zaklíněný v kabině vozidla, hasiči ho proto museli vyprošťovat.

Řidič zůstal zaklíněný v kabině vozidla, hasiči ho proto museli vyprošťovat. Nutné bylo taktéž odpojit celou čerpací stanici od elektřiny a evakuovat všechny v okolí. Dva další lidé, kteří se v době nekontrolovatelného příjezdu dodávky pohybovali v tankovacím prostoru, utrpěli zranění. Přivolaní záchranáři kromě resuscitování vyproštěného řidiče poskytli ošetření i jim.

I přes veškerou snahu se řidiče dodávky nepodařilo oživit, vrtulník tedy odletěl zpět prázdný. Objasnit příčinu nehody musí nyní policie.

Autor: