Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mysleli na titul, na jaře spadli do průměru

Česko

Nejen po ekonomické stránce neprožívá Baník Ostrava zrovna klidné období.

Obrovský propad prodělal v posledních měsících také na hřišti.

PRAHA Po podzimní části ligy mohli fotbalisté v modrobílých dresech myslet na titul, během čtrnácti jarních kol ale pouze dvakrát vyhráli a klesli z třetího až na deváté místo. Žádný jiný tým neměl v druhé polovině soutěže tak tristní bilanci.

Možné potíže předznamenávaly zimní pohyby v kádru. Z Bazalů odešel reprezentační útočník Václav Svěrkoš a nejzkušenější záložník Tomáš Galásek, také dlouholetá opora národního týmu. Za ně nedorazila do Baníku rovnocenná náhrada.

Těm, kteří v kabině zůstali, se podle spekulací navíc opožďovaly výplaty, což vedení klubu popíralo. „Základní platy nám skutečně chodily. Ale další věci, které ze smluv vyplývaly, nám plněny nebyly. A to má skoro stejný dopad, jako kdybychom nedostávali ty základní platy,“ řekl k tomu záložník Rudolf Otepka v deníku Sport.

Přímá spojitost s uvadajícími výkony na hřišti však podle něj neexistovala. „V mužstvu není nikdo, kdo by šel na hřiště s tím, že nebude hrát naplno, i když to tak zvenčí může vypadat,“ ubezpečil Otepka.

Klub, který profitoval v minulosti z velkých přestupů Milana Baroše nebo Marka Jankulovskiho, podobné eso nyní v rukávu nemá. Mužstvo pro příští sezonu chce Baník stavět převážně z odchovanců. Nic jiného mu ani nezbývá. Ze zbývajícího osazenstva navíc zmizí nejzkušenější hráč René Bolf a vedení nepočítá ani s Otepkou.

Kromě toho bude muset Baník také bojovat i o ztracenou přízeň diváků. Zatímco na podzim jich na domácí zápasy v Ostravě chodilo 9343, na jaře byl patrný jejich výrazný úbytek - v průměru jich na Bazaly dorazilo pouze 5539.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!