Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mysleli na titul, na jaře spadli do průměru

Česko

Nejen po ekonomické stránce neprožívá Baník Ostrava zrovna klidné období.

Obrovský propad prodělal v posledních měsících také na hřišti.

PRAHA Po podzimní části ligy mohli fotbalisté v modrobílých dresech myslet na titul, během čtrnácti jarních kol ale pouze dvakrát vyhráli a klesli z třetího až na deváté místo. Žádný jiný tým neměl v druhé polovině soutěže tak tristní bilanci.

Možné potíže předznamenávaly zimní pohyby v kádru. Z Bazalů odešel reprezentační útočník Václav Svěrkoš a nejzkušenější záložník Tomáš Galásek, také dlouholetá opora národního týmu. Za ně nedorazila do Baníku rovnocenná náhrada.

Těm, kteří v kabině zůstali, se podle spekulací navíc opožďovaly výplaty, což vedení klubu popíralo. „Základní platy nám skutečně chodily. Ale další věci, které ze smluv vyplývaly, nám plněny nebyly. A to má skoro stejný dopad, jako kdybychom nedostávali ty základní platy,“ řekl k tomu záložník Rudolf Otepka v deníku Sport.

Přímá spojitost s uvadajícími výkony na hřišti však podle něj neexistovala. „V mužstvu není nikdo, kdo by šel na hřiště s tím, že nebude hrát naplno, i když to tak zvenčí může vypadat,“ ubezpečil Otepka.

Klub, který profitoval v minulosti z velkých přestupů Milana Baroše nebo Marka Jankulovskiho, podobné eso nyní v rukávu nemá. Mužstvo pro příští sezonu chce Baník stavět převážně z odchovanců. Nic jiného mu ani nezbývá. Ze zbývajícího osazenstva navíc zmizí nejzkušenější hráč René Bolf a vedení nepočítá ani s Otepkou.

Kromě toho bude muset Baník také bojovat i o ztracenou přízeň diváků. Zatímco na podzim jich na domácí zápasy v Ostravě chodilo 9343, na jaře byl patrný jejich výrazný úbytek - v průměru jich na Bazaly dorazilo pouze 5539.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!