Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

V případu vraždy starosty na Tachovsku policie obvinila tři lidi, žádá vazbu

ilustrační snímek foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Policie v souvislosti s vraždou podnikatele a starosty Myslinky u Nýřan nedaleko Plzně zadržela tři podezřelé. Později uvedla, že všechny obvinila a žádá pro ně vazbu. Starostovo tělo nalezli policisté v hořícím automobilu na lesní cestě na Tachovsku zkraje října. Podle informací MF DNES ho někdo zastřelil.
  18:31

„Trojice zadržených osob byla obviněna ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Žena a dva muži se dopustili tohoto trestného činu formou spolupachatelstvi,“ uvedla policie na sociální síti X s tím, že vrchní policejní komisařka již podala státnímu zástupci podněty k podání návrhů na vzetí všech tří stíhaných osob do vazby.

O zadržení tří podezřelých informovali policisté již ve čtvrtek ráno, další informace mají sdělit během pátku. Zda se podezřelí navzájem znají, zatím odmítli komentovat.

Podle serveru Krimi Plzeň kriminalisté v Praze zadrželi asi pětačtyřicetiletého muže společně s bývalou manželkou zavražděného muže. Motivem mohly být spory o majetek mezi bývalými manželi. Poslední podezřelý, zhruba třicetiletý muž, byl zadržen v Kralupech nad Vltavou.

Ohořelý automobil s mrtvým člověkem uvnitř našla kolemjdoucí v lese mezi Milíkovem, Benešovicemi a Vrbicí u Stříbra ve středu 4. října odpoledne. Když na místo dorazili hasiči, auto už nehořelo, jen hrabanka kolem něj.

Jak později kriminalisté zjistili, uvnitř vozidla byl jedenapadesátiletý starosta obce Myslinka Přemysl Holmik, úspěšný podnikatel a bývalý manažer velké stavební firmy Swietelsky.

Soudní pitva ukázala, že starosta byl zavražděn. Podle informací MF DNES pracují kriminalisté s verzí, že Holmika někdo zastřelil a automobil s ním pak zapálil, aby zametl stopy.

5. dubna 2023