Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Na Baťově kanále vzniklo nové přístaviště

Česko

OTROKOVICE Baťův kanál má další přístaviště. Vzniklo v Otrokovicích na Zlínsku a je pátým v pořadí na území Zlínského kraje.

Pavlína Straková z Ředitelství vodních cest doplnila, že stavbaři práce zahájili v září, celkové náklady činily přibližně deset milionů korun. Nyní tak existují na severní straně kanálu přístavy ve Starém Městě, Babicích, Uherském Ostrohu, ve Spytihněvi a v Otrokovicích. „Přístavy vnímáme jako velmi důležitou součást infrastruktury umožňující stabilně využívat vodní cestu, v jejich budování tak budeme i pokračovat,“ řekl Jan Bukovský z Ředitelství vodních cest. Ve Zlínském kraji připravují výstavbu dalších přístavů v Napajedlech, Uherském Hradišti a v Kostelanech nad Moravou. Některé z nich vzniknou asi již letos. Souběžně vznikají na Baťově kanálu menší a jednodušší přistávací místa.

Vodní cesta spojující Otrokovice s Rohatcem na Hodonínsku vznikla ve 30. letech minulého století pro přepravu lignitu z dolů na jižní Moravě do Baťových závodů a k závlahám polí. Dnes je především turistickou atrakcí.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!