Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Bazalech stojí o účast v Intertotu

Česko

BANÍK OSTRAVA

Jak se chystá na ligu

OSTRAVA Předsehzonní plány fotbalistů Baníku Ostrava se nemění. Po podzimu čtvrtý klub se přihlásil do Poháru Intertoto a to znamená, že touží skončit v nejlepší pětici. „Cíle jsme vyhlásili už na podzim. Hrát po tříleté přestávce ve špičce do čtvrtého místa, což plníme, a tím pádem tedy zůstává reálný i cíl druhý, umístit se v tabulce co nejvýš. Pro mě osobně je ale důležité, aby mužstvo potvrdilo sportovní růst i po psychické stránce,“ prohlásil generální manažer Verner Lička.

Velkou devizou Baníku by měla být sehranost. Až na Varadiho, který stejně téměř celý podzim promarodil, zůstal kádr pohromadě. „Nechtěli jsme dělat velké přesuny. Čekali jsme na návrat dlouhodobě zraněných hráčů,“ vysvětlil Lička. Na Bazalech odolali nabídkám domácích i zahraničních klubů a udrželi všechny tři klenoty Bystroně, Svěrkoše, Marka nebo i Zehera.

Baník se střelecky naladil v generálce proti Dubnici. Slovenský klub smetl šesti góly i bez několika zraněných opor. „Tchuř ani Metelka první zápas v Liberci bohužel nestihnou, ale Marek, Bystroň i Svěrkoš jsou v pořádku,“ uvedl trenér Karel Večeřa.

Navzdory optimistickým prognózám se odsouvá návrat dlouhodobě zraněných: Lukeš, Bolf ani Tomašák ještě nejsou způsobilí ke hře. „Bolf je ve fázi intenzivního posunu, už se mu věnuje kondiční trenér. Tomašák si o víkendu zahraje přípravný zápas za béčko a Lukeš už se s mužstvem zapojuje do taktických věcí,“ řekl Lička. Podle Večeři má tým na to, aby si své podzimní postavení obhájil. „Zase je to příležitost pro hráče širšího kádru. Určitě máme na to, být v popředí tabulky,“ dodal Večeřa.

Autor:

Atraktivní světlý byt 3+kk
Atraktivní světlý byt 3+kk

Ořechová, Benátky nad Jizerou - Benátky nad Jizerou II, okres Mladá Boleslav
18 000 Kč/měsíc