Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Concertinu Praga uspěli Rusové

Česko

HUDBA

PRAHA O účast na 42. ročníku Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga 2008 byl mezi tuzemskými mladými hudebníky velký zájem. Porota v českém národním kole hodnotila nečekané množství 70 soutěžních nahrávek v oborech flétna, hoboj, klarinet, fagot a trubka. Celkové vítěze nakonec vybírala porota z 29 nahrávek z devíti zemí.

Nejvíce uspěli mladí ruští hudebníci, kteří získali dvě první a dvě druhé ceny. Z českých účastníků byla nejúspěšnější Denisa Gřonková, která zvítězila ve hře na hoboj. Cenu Heleny Karáskové pro absolutního vítěze soutěže si odnesla flétnistka Daniela Kochová z Rakouska.

Držitelé první ceny dnes v pražském Rudolfinu zahájí koncertní turné nejúspěšnějších účastníků soutěže. Turné mladých hudebníků do 19 let pokračuje 16. června na zámku v Českém Krumlově a o den později ve Vokově sále zámku Bechyně. Třetí koncert bude 19. června hostit Městské divadlo Josefa Kajetána Tyla v Třeboni a turné zakončí 20. června koncert v prostorách zámku v Jindřichově Hradci.

Slavnostní vystoupení v Rudolfinu a závěrečný koncert v Jindřichově Hradci budou vysílány přímým přenosem na stanici Český rozhlas 3 - Vltava. Poprvé v historii festivalu se také uskuteční přenos z vystoupení v Rudolfinu na internetu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!