Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na favorita nezbývá mnoho času

Česko

SEEFELD Už 94 hodin po sobotní výhře nad Švýcarskem přijde na řadu mnohem vážnější test. Na přípravu před středečním utkáním s favorizovaným Portugalskem tak nezbývá českým hráčům mnoho času. Soupeř v čele s obávaným záložníkem Cristianem Ronaldem by si mimořádnou pozornost zasloužil. Už jenom kvůli jeho vítězství nad Tureckem 2:0, v němž jeden z favoritů Eura ještě dvakrát zasáhl tyč.

Úvodní vystoupení Portugalců nemohli Brücknerovi svěřenci kvůli večernímu návratu z Basileje sledovat přímo. „Zdržel jsem se na dopingu, proto jsem měl možnost vidět alespoň první půli. Po technické stránce jsou výborní,“ nabídl obránce Marek Jankulovski alespoň jeden poznatek.

Včera dopoledne ještě neměl bližší informace ze Ženevy ani trenér Karel Brückner. „Ne, takhle rychle nepracuji,“ odvětil novinářům. Přímo na místě byl přítomen jeho dvorní pozorovatel Miroslav Jirkal. Rozbor pro hráče přijde na řadu pravděpodobně dnes.

Jasná je nyní postupová matematika. Pokud by Češi dokázali naplno bodovat i podruhé, měli by jisté čtvrtfinále bez ohledu na výsledek epilogu s Tureckem. Taková představa zní hodně lákavě nejen Jankulovskému. „Uděláme všechno, aby se nám to povedlo,“ slíbil český obránce.

O autorovi| (od zpravodajů LN v Rakousku)

Autor: