Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Highbury se jim hrálo líp

Česko

PRAHA S kapitánem Řepkou je jediným sparťanem, který zažil atmosféru Highbury, legendárního stánku Arsenalu. Na podzim 2000 byl brankář Tomáš Poštulka u porážky 2:4, dnes jej čeká další zkouška ohněm. Tentokrát na Emirates Stadium.

„Obavy můžu mít, ale je vidět, že na novém stadionu si Arsenal ještě nezvykl. Na Highbury se mu hrálo líp,“ tvrdí Poštulka, který spojitost mezi oběma zápasy nevidí.

„Highbury bylo takové malinkaté, všechno tam bylo stísněné. A navíc je to úplně jiné mužstvo, hraje jiným stylem.“

Jaký z týmů je podle letenského gólmana lepší? Ten s famózními útočníky Bergkampem a Henrym nebo ten současný s Rosickým a spol.?

„Po losu jsem si říkal, že tenhle Arsenal bude hratelnější. Jenže to se bohužel neukázalo, na mezinárodní scéně určitě není slabší.“

Postup přes ostrovní tým po porážce 0:2 na Letné je pouhou utopií. Bude pro Pražany těžké nastupovat s vědomím dvoubrankového manka?

„Chystám se tak, jako by zápas před čtrnácti dny nebyl. Pokusíme se dát rychlý gól, domácí by mohli znervóznět. Hlavně musím udržet čisté konto. Neříkám, že postoupíme, ale může to být ještě zajímavé,“ věří Poštulka.

Neobává se, že by tým pohltil přílišný ostych z hvězd Arsenalu. Naopak vidí výhodu v tom, že sparťané můžou hrát po výsledku z Prahy uvolněně.

„Nejsme nezkušení a také už nemáme co ztratit,“ dodal Poštulka.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat