Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na hokejisty čekají nepříliš oblíbení Finové

Česko

PRAHA Zápasem proti v současnosti nepříliš oblíbenému soupeři Finsku vstoupí dnes čeští hokejisté do turnaje Channel One Cup, druhého podniku seriálu Euro Hockey Tour. Reprezentace sice seveřany vyřadila po samostatných nájezdech na květnovém zlatém šampionátu v Německu, v normální hrací době je však porazila naposledy v září 2009. V dalších devíti zápasech se to Česku nepovedlo, na listopadové Karjale dokonce Finsko vyhrálo jednoznačně 5:0.

A stejně jako na předešlé akci budou mít i tentokrát hráči Suomi výhodu domácího prostředí, zápas se totiž hraje v Tapiole nedaleko Helsinek, v domovské aréně celku Blues Espoo. „Bude to asi náročnější než hrát s Finy v Moskvě, ale systém tour je takový. Musíme se s tím vyrovnat a podat co nejlepší výkon, abychom uspěli,“ řekl trenér Alois Hadamczik před přesunem týmu do dějiště zápasu.

Česku se proti Finům v poslední době nedaří, Hadamczik je ale nepovažuje za vyloženě neoblíbeného soupeře. „Hrají technický hokej, dobře bruslí. Pro mě je spíše neoblíbený soupeř Švédsko, proti kterému hrajeme dobrý hokej a prohráváme. Například v Québeku jsme dvě minuty před koncem vedli 2:1, a prohráli jsme,“ připomněl Hadamczik světový šampionát 2008 a čtvrtfinálovou bitvu.

„Finové nepředvádějí záludný hokej, hrají v pohybu. Záleží na nás, abychom svůj výkon zlepšili a vyvarovali se chyb,“ uvedl.

Zápas bude mít slavností nádech hned pro dva hráče - kapitán Tomáš Rolinek i Jan Marek nastoupí ke svému stému startu v reprezentačním dresu.

Autor: