Středa 8. května 2024, Den vítězství

Na klid si musela Slavia počkat

Vedoucí tým fotbalové ligy zlomil odpor posledního Mostu až druhým gólem po hodině hry

PRAHA Byl to souboj prvního s posledním, ale průběh hry tomu dlouho nenasvědčoval. Lídr fotbalové ligy se s Mostem, týmem z úplného chvostu tabulky, zpočátku trápil. První gól za Slavii vstřelil až v závěru úvodního poločasu Jan Blažek, konečný výsledek 2:0 pak pojistil hlavičkou Tavares.

„Do vedení jsme mohli jít podstatně dřív,“ uvedl po zápase trenér vítězů Karel Jarolím. „Náš projev se výrazně zlepšil po poločase, škoda že jsme ještě nějakým gólem nevylepšili výsledek. Měli jsme hodně šancí ze standardních situací.“

Na rozdíl od posledního utkání v Brně hráli za domácí od začátku Blažek, Marek Jarolím a Ivana. Útočník Střihavka, kterého do Brna přijeli sledovat zástupci zahraničních klubů, zůstal jen na lavičce. Až ke konci zasáhl do hry i bývalý střelec Mostu Goce Toleski. Do první vážné šance zápasu se dostal záložník domácích Jaroslav Černý. V 8. minutě vyslal ostrou střelu z hranice pokutového území. Míč ale srazil obránce Johana.

Slávisté stupňovali svůj tlak a ve 22. minutě se z voleje málem prosadil Jarolím. „Náš herní projev ale nebyl špatný, přesto jsme dali domácím příliš prostoru,“ hodnotil výkon svých svěřenců kouč Mostu Robert Žák.

Severočechům se příliš nedařilo ohrozit domácího gólmana Vaniaka, útočit se snažili především středem hřiště. Velké překvapení mohlo však přijít v 25. minutě. Stožický trefil z přímého kopu břevno. „Most tady hrál odvážněji než České Budějovice,“ všiml si Jarolím. Pětibodový náskok je zpátky Většina slávistických akcí šla po levé straně přes Pudila a Černého, v koncovce ale chybělo sešívaným potřebné štěstí. Uklidnění do slávistických řad přinesl až pět minut před přestávkou střelou zblízka Jan Blažek a připsal si tak svůj první gól v červenobílém dresu.

„Byla to laciná branka, po které jsme se už těžko vraceli do hry,“ litoval Žák. „V defenzivě opakujeme stále stejné chyby.“

Ve druhém poločase zahrávala Slavie několik standardních situací. Druhý gól přišel v 57. minutě z hlavy Mickaela Tavarese po rohu Jaroslava Černého.

Hráči Mostu se snažili o aktivní fotbal, ale dvougólové vedení Slavie je donutilo otevřít hru, a tím pádem přišly i další šance domácích.

Skóre se ale už neměnilo a slávisté tak mají alespoň do dnešního večera opět pětibodový náskok v čele tabulky. Nyní jen čekají, jak si v Olomouci povede jejich sparťanský rival.

***

Slavia Praha 2 SIAD Most 0

Branky: 39. Blažek, 57. Tavares. Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Teuber. ŽK: Suchý, Latka, Pudil - Gedeon, Trubila, Webster, Škoda, Rilke. Diváci: 5168. Poločas: 1:0. Slavia: Vaniak - Krajčík, Latka, Brabec, Pudil - M. Jarolím, Abraham (80. Volešák), Suchý (55. Tavares), Černý - Ivana, Blažek (72. Toleski). Most: Švenger - Prášil (72. Oboya), Johana, Webster, Škoda - Stožický (64. Loos), Gedeon, Pilař, Trubila - Rilke, Pešír (80. V. Mendy). HODNOCENÍ LN *** *