Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Na Novojičínsku havaroval autobus. Deset lidí se zranilo

Česko

  14:26aktualizováno  15:16
ODRY (NOVOJIČÍNSKO) - V Odrách na Novojičínsku havaroval ve středu před polednem autobus. Podle policie sjel ze silnice a v příkopu se převrátil na bok. Při nehodě bylo zraněno deset lidí, z toho šest zranění je vážnějších, řekl mluvčí novojičínských policistů Petr Gřes.

Havarovaný autobus linky 615, který boural v levotočivé zatáčce na příjezdu do Oder. Osm lidí se zranilo. foto: MAFRA: Alexandr Satinský

"V 11:36 jsme přijali informaci o nehodě autobusu v Odrách. Nedaleko koupaliště sjel autobus ze silnice a převrátil se," řekl mluvčí. Podle dostupných informací hasiči museli jednoho zraněného z autobusu vyprostit. Na místě zasahoval vrtulník.

V nemocnici skončil i řidič autobusu, podle policejního mluvčího však nebyl zraněn vážně. "Zkouška na alkohol u řidiče byla negativní," řekl Gřes.

Podle Humpla byli všichni zranění cestující při vědomí a mimo bezprostředního ohrožení života. Šest dospělých utrpělo středně těžká zranění. Nejčastěji se jednalo o poranění horních či dolních končetin, ale také zranění hlavy a v jednom případě také páteře. Cestující byli po nezbytném ošetření přepraveni do nemocnic. Jednu pacientku musel vrtulník přepravit do Fakultní nemocnice v Ostravě, další do Olomouce.

Hasiči uklízejí následky nehody autobusu.

"Dvě ženy byly předány do péče nemocnice v Novém Jičíně a jedna v Bílovci. Ve stejném zdravotnickém zařízení byl umístěn také třiapadesátiletý muž, účastník nehody, který nebyl fyzicky zraněn, ale došlo u něj ke kolapsovému stavu. Jedna zraněná byla přepravena do nemocnice v Hranicích na Moravě," uvedl Humpl. Další tři ženy podle něj utrpěly lehká poranění, ale nemusely být převezeny do nemocnice.

Na místě jsou policejní vyšetřovatelé. Silnice už byla otevřena pro dopravu. Žádné ropné látky v místě nehody z autobusu neunikly. Připravuje se vyproštění autobusu z příkopu.

Autoři: ,