Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Na Přerovsku opět řádila bouře. Vytvořila lagunu

Česko

  7:47
PŘEROV - K popadaným stromům a zatopeným sklepům vyjeli v pondělí večer po bouřkách hasiči na několika místech na Přerovsku. V Přerově voda zaplavila i dva železniční podjezdy a na okraji města se vytvořila velká laguna, která ohrožuje i uskladněné zboží soukromé firmy.

Bleskové povodně na Přerovsku. foto: HZS Olomoucký kraj

Bouřka se přehnala i nad Všechovicemi, kde řádila naposledy v sobotu. Podle starosty Radovana Mikuše by škody ale neměly být tak velké.

Podle krajského mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka se na okraji Přerova v ulici 9. května ve směru na obec Horní Moštěnice po vydatném lijáku vytvořila obrovská laguna. Zatopila nejen zahrádky, ale i areál, kde sídlí několik firem.

"Laguna je široká zhruba půl kilometru, voda dosahuje až 40 centimetrů. Na místo směřují tři jednotky. Musíme zvážit, kam vodu čerpat," uvedl Hošák. Podle něj má v zaplaveném areálu například firma Duko Exim uskladněné zboží na paletách a při jeho poškození vodou hrozí vyšší škody. Hasiči se na místo sjížděli kolem půlnoci.

PŘÍVALOVÉ DEŠTĚ TU ŘÁDILY UŽ V SOBOTU:

Hasiči v pondělí večer likvidovali asi 20 popadaných stromů především v Tovačově, Troubkách, Citově, ale i v Polkovicích a Oplocanech.

"V Přerově jsme čerpali vodu na dvou místech z výtahových šachet panelových domů. Voda tam zaplavila i železniční podjezdy ve směru od Olomouce a Kojetína," uvedl mluvčí.

Vytopeni už potřetí za léto

Hasiči vyjeli také do Všechovic. "Opět to odnesl stejný dům jako v sobotu i počátkem srpna. Dnes jsme ho ohrazovali pytli s pískem, tak by to snad nemělo být tak dramatické," uvedl Mikuš.

Obec již rodině nabídla obecní byt, dokud si stavení neopraví. Hošák doplnil, že hasiči na místě čerpali vodu, ale tentokrát jen ze sklepa. Při předešlých pohromách naopak voda vystoupala až do výšky jednoho metru v obytných částech.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!