Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na průdušky se nevymlouvám

Česko

Tour de Ski – Bauer si vylepšil postavení v silvestrovském závodu na 15 km

Na Silvestra se Lukáš Bauer při závodě na 15 kilometrů klasicky téměř dotýkal stupňů vítězů, včera se mu ale ve sprintu na Vysočině stejně jako v Praze nepodařilo prodrat se z kvalifikace.

* Zkuste srovnat sprinty v Praze a v Novém Městě.

Tady na Vysočině na nás čekala náročnější trať, ale výsledek byl, jak jste viděli, stejný...

* Jak jste prožil silvestrovský večer?

Chvíli jsme poseděli, neplánovaně jsem vydržel dokonce až do půlnoci. Pak jsem ale okamžitě ulehl a vzbudil se až v devět hodin.

* Silvestrovská patnáctka znamenala vaše dosud nejzdařilejší představení na Tour. Vnímáte i vy, že se vám forma vylepšuje?

Asi jo, řekl bych, že výsledky určitě nejsou špatný. Ztráta na nejlepší není velká, ale já se snažím moc nemyslet na to, kam bych se mohl v celkovém pořadí Tour posunout.

* Zatímco loni jste v tomto čase prohlásil, že Tour chcete vyhrát, letos stále opakujete, že umístění do páté příčky by bylo skvělé. Neotravuje vás už trochu věčné vysvětlování, že vyhrávat se zkrátka pořád nedá?

Ale to víte, že bych mnohem radši absolvoval podobnou sezonu jako loni. Jenže letos zatím nemám takovou formu jako před rokem, kdy jsem na Tour kraloval. Taková je holt realita. Kdybych neuspěl na mistrovství světa v Liberci, tak budu celou sezonu hodnotit jako špatnou. Když se mi tam zadaří, tak budu samozřejmě spokojený. Dopředu jsme avizovali, že uděláme vše právě pro úspěch v Liberci, Tour je pouze jakýsi předvoj výsledků.

* Co udělal patnáctikilometrový závod v osmistupňovém mrazu s vašimi zlobivými průduškami?

Žádný problém jsem při závodě necítil. Já se už ale na ty průdušky nechci vymlouvat.

* Během pěti okruhů se trať při závodě na 15 km místy celkem slušně zahušťovala. Měl jste možnost se za někým aspoň občas sklouznout?

Právě že moc ne. Chvíli jsem jel s Rehemaaou, ale spíše se mi zdálo, že mě brzdí. No a pak jsem se trochu strkal s Rönningem...

* Už začínáte přemýšlet o nedělním závodu do strmé sjezdovky Alpe Cermis v Cavalese?

Po sobotní dvacítce si sjezdovku projedu, i když v obráceném gardu (směje se). Určitě se tohohle stoupání nebojím. Faktem ale je, že loni jsem ho přece jenom jel v trochu jiné situaci.

* Co vás zatím na Tour nejvíc překvapilo?

Že se Dario Cologna začne prosazovat, jsem čekal. Takže kromě mého neúspěchu v prologu, kde jsem ztratil na Teichmanna půlminutu, mě nepřekvapilo snad nic...

Autor: