Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na severu Čech fúzují autobusoví dopravci

Česko

KRÁTCE

Ve firmu s názvem BusLine, s miliardovým obratem a 400 autobusy se spojily ČSAD Semily a ČSAD Jablonec. Na trh vstoupí s novým jízdním řádem 12. prosince. Společný projekt už podle podle generálního ředitele ČSAD Semily Tomáše Roubička schválily valné hromady obou společností. Spojením vznikne dopravce s 800 pracovníky, který se zaměří především na oblasti středních, severních a východních Čech. ČSAD Semily patří do desítky největších autobusových dopravců v zemi. ČSAD Jablonec se stovkou autobusů zajišťuje městskou dopravu v Jablonci nad Nisou a regionální dopravu na Jablonecku.

* Staropramen chce linku na PET lahve

Pivovary Staropramen se chystají ve svém areálu na pražském Smíchově vybudovat novou linku na stáčení piva do plastových láhví s roční kapacitou až 150 000 hektolitrů. Vyplývá to z dokumentace předložené firmou k posuzování vlivů stavby na životní prostředí (EIA). Celková roční produkce pivovaru má zůstat i po zprovoznění nové linky zachována. Sníží množství piva stáčeného do skleněných láhví. V současnosti Staropramen pivo do plastu plní v pivovaru v Nové Pace a v Maďarsku.

* V Praze se letos prodalo víc bytů

Developerské firmy prodaly v Praze za letošní tři čtvrtletí 1954 nových bytů. To už je víc než za celý rok 2009, kdy prodaly 1941 jednotek. Vyplývá to z analýzy společnosti Ekospol. „Očekávám, že oproti loňskému roku budou prodeje v tom letošním o zhruba 30 až 40 procent lepší,“ uvedl generální ředitel Ekospolu Evžen Korec. „Příští rok by podle našich odhadů měly být výsledky ještě lepší.“

Zdroj: ČTK