Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Táborsku havarovaly sanitky a policejní vůz

Česko

  16:03
Tábor - Sanitka a policejní vůz dnes havarovaly, když jely k nehodě vozu záchranné služby. Ta u Roudné dostala smyk a převrátila se na bok. Sanitka, která ji vyjela na pomoc, se v Táboře srazila s osobním automobilem. K nehodě vyjel i policejní vůz, kterého v Klanovicích srazilo také osobní auto.

Dispečer záchranné služby foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

První sanitka dostala na okraji Roudné boční smyk, narazila do svahu a převrátila
se.  Řidič a zdravotní sestra utrpěli těžká zranění a byli transportováni do českobudějovického traumatologického centra, řekl  ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý.

K této nehodě vyjelo další vozidlo záchranné služby. Několik set metrů od
základny se vozidlo se zapnutými světelnými i zvukovými výstražnými signály střetlo s protijedoucím osobním vozidlem, které se ve smyku dostalo do protisměru. "Tříčlenná posádka sanitního vozidla utrpěla zranění bez nutnosti hospitalizace. Řidič vozidla, který nehodu pravděpodobně způsobil, byl zraněn lehce a posádka havarovaného sanitního vozidla jej ošetřila a transportovala náhradním vozidlem na chirurgickou ambulanci nemocnice v Táboře, kde se následně sama podrobila ošetření," dodal Slabý.

V Klenovicích policejnímu vozu, jehož posádka měla u nehody řídit dopravu, nedala přednost dodávka. "Jeden policista utrpěl středně těžká zranění a byl převezen do českobudějovického traumacentra," uvedl Slabý.Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!