Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Česko

Nákladní auto se v Brně propadlo za jízdy do silnice, podemlely ji splašky

V brněnské ulici Poříčí se zadní náprava nákladního vozu propadla do silnice. foto: HZS JmK

V centru Brna se propadla vozovka pod jedoucím nákladním vozem. V díře uvázl až po zadní nápravu. Zraněn nikdo nebyl, vůz vyprošťovali hasiči. Na vině byla havárie kanalizace, kvůli níž v silnici vznikla dutina.
  16:15

Nákladní auto se do silnice propadlo před polednem v ulici Poříčí. „Vůz byl naložený nápoji, které jsme vyskládali, abychom jej odlehčili. Zajistili jsme jej také proti dalšímu propadání. Rovněž jsme měřili, jestli neuniká plyn, což se nepotvrdilo,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na místo zamířili také technici Brněnských vodáren a kanalizací (BVK), kteří zjistili, že propadnutí vozovky způsobila havárie kanalizace. „Za vnějším ostěním se vytvořila kaverna (dutina, pozn. red.), která se projevila propadem komunikace pod projíždějícím vozidlem,“ informovala mluvčí BVK Renata Hermanová.

Kvůli havárii bylo dočasně přerušeno odvádění odpadních vod. „Po zjištění přesného rozsahu poškození kanalizace budou zahájeny práce na její opravě a stanovena doba jejich trvání,“ sdělila Hermanová.

Hasiči před vyproštěním vozu odpojili rozvod elektřiny, který nad kavernou vedl. „Aby během vyprošťování nedošlo k nějakému incidentu,“ vysvětlil Mikoška.

Silnice se propadla v málo využívané části ulice u vědeckého parku Vida!, takže nedošlo k dopravním komplikacím. Místo je uzavřeno, policisté kontaktovali majitele aut stojících poblíž, aby přeparkovali.

Autor: