Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Náměstek hejtmanky může přijít o titul z Plzně

Česko

PLZEŇ Ekonomický náměstek hejtmanky Plzeňského kraje Milan Chovanec (ČSSD) údajně figuruje na seznamu podezřelých absolventů bakalářského studia z plzeňských práv a mohl by přijít o titul. Novinářům to včera řekl student a krajský lídr Strany zelených Martin Marek, který dlouhodobě upozorňuje na některé problémy na fakultě. Vedení univerzity ani právnické fakulty tuto informaci nepotvrdilo. Chovanec deníku Právo řekl, že studoval řádně.

„V systému univerzity je, že nastoupil ke studiu v září 2008 a obhájil v červnu 2009,“ uvedl Marek. Informaci, že je Chovanec na seznamu, prý získal od členů rektorské komise. Ta prověřila celkem 283 absolventů bakalářského programu, zásadní pochybení našla v devíti případech.

Už před několika týdny Marek zpochybnil i titul náměstkyně primátora Marcely Krejsové, bývalého radního Karla Palečka a exprimátora Miroslava Kalouse. Jejich kvalifikační práce mají podle Marka řadu nedostatků.

Dotyční to označili za předvolební kampaň.

„Nevím, co by mělo být v nepořádku, studoval jsem podle pokynů školy,“ řekl včera Chovanec deníku Právo. Ke studiu údajně přešel z programu celoživotního vzdělávání, a to na základě rozhodnutí bývalého děkana Jaroslava Zachariáše. Vedoucím jeho bakalářské práce byl bývalý proděkan Ivan Tomažič, který je podezřelý z plagiátorství, oponentem bývalý proděkan Milan Kindl. Všichni kvůli aféře školu opustili.

Rektor Josef Průša odmítl komentovat, zda je jméno Chovance skutečně na seznamu. Podobně se vyjádřil i děkan fakulty Jiří Pospíšil.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

byt s terasou
byt s terasou

Velvarská, Horoměřice, okres Praha-západ
7 450 000 Kč