Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Náramky vrátí děti k rodičům

Česko

BRNO Pro návštěvníky megakoncertů běžná věc. Pro děti v zoo novinka a pro jejich rodiče (ale třeba i pedagogy) vítaná pomoc. Papírové indentifikační „náramky“ nabídnou zájemcům od zítřka v brněnské zoologické zahradě.

Princip papírových pásek je jednoduchý. „Mají samolepicí okraj, který po použití zaručuje, že páska z ruky dítěte nesklouzne,“ vysvětlil mluvčí zahrady Pavel Hrazdíra. A i když jsou z papíru, jsou dostatečně pevné na to, aby si je dítě nemohlo roztrhnout a zahodit. Rodiče nebo učitelé pásky obdrží na požádání u pokladny při vstupu do areálu, a to zadarmo. „Doporučujeme, aby na něj dítěti napsali třeba mobilní telefon nebo jiný kontaktní údaj,“ upřesnil Hrazdíra. Zatoulané dítě, s nímž může být někdy jen obtížná domluva kvůli věku nebo proto, že je rozrušené, pak nebude pro pracovníky zoo problém „vrátit“ co nejrychleji k rodičům.

Zalesněný areál zahrady na Mniší hoře je totiž na rozdíl od mnohých tuzemských zahrad velmi rozlehlý a členitý. V sezoně, kdy je zahrada plná návštěvníků, evidují její pracovníci někdy i dvě ztracené děti denně. „Stačí, že se zakoukají na něco zajímavého u některé z expozic, rodiče mezitím popojdou a dítě si toho nevšimne,“ popsal mluvčí. A protože vzhledem k rozlehlosti areálu v něm není zaveden rozhlas, a nejde tedy ztracené dítě vyhlásit, nezbývalo pracovníkům zoo nic jiného než se pustit do pátrání. „Zavolat na mobil bude rychlejší a dítěti se tak zkrátí chvíle stresu a nervozity,“ míní Hrazdíra.

Brněnská zoologická zahrada nabízí papírové náramky zřejmě jako první v tuzemsku. Pro děti a rodiče tu ale mají i jiné zajímavé služby. Rodiče s malými potomky například hodně využívají možnost půjčit si dřevěný vozík, v němž dítě pohodlně vyvezou do kopce.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!