Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Národní tým pojede do severní Afriky

Česko

PRAHA Poprvé od roku 2000 zřejmě poputuje česká fotbalová reprezentace mimo evropský kontinent. Přípravný zápas 11. února sehraje v severní Africe. „Jednáme s národním celkem Maroka. Zájem mají, ale nic ještě není podepsáno,“ poodhalil destinaci generální sekretář svazu Rudolf Řepka. Jméno konkrétního soupeře ale svaz ohlásí až po potvrzení smlouvy.

Domovský světadíl opouští česká reprezentace opravdu sporadicky. Naposledy tomu tak bylo v únoru před osmi lety ještě za trenéra Jozefa Chovance.

Pod jeho taktovkou se tým účastnil turnaje v Hongkongu. Současný kouč Petr Rada byl tenkrát asistentem a na rozdíl od Karla Brücknera se exotickým návštěvám nebrání.

V plánu jsou i Malta a Belgie Ve fázi předběžné domluvy jsou i další přípravná utkání. „Červnový volný termín by trenér Rada chtěl využít k utkání s méně silným soupeřem, v němž by mohl využít i hráče z ligy. Půjde asi o Maltu,“ uvedl včera Řepka na tiskové konferenci po zasedání Ligového shromáždění. Zápas by se uskutečnil 6. června 2009.

„Pro srpnový přátelák se blížíme k dohodě s Belgií. Jde o reciprocitu za loňský únorový zápas v Bruselu,“ řekl Řepka o zaplnění dalšího volného termínu.

Čeští diváci se tak nejvíce mohou těšit na domácí utkání s Maltou. Na zbylé dva zápasy pak budou muset cestovat s národním týmem za hranice.

***

Česká reprezentace mimo Evropu

Hongkong přípravný turnaj, únor 2000 Japonsko přípravný turnaj, květen 1998 Saudská Arábie Konfederační pohár FIFA, prosinec 1997

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...