Středa 8. května 2024, Den vítězství

Nedvědovi návrat na Spartu nevyšel

ZÁPAS KOLA

PRAHA Ještě na jaře střílel branky v dresu hokejové Sparty. Včera liberecký útočník Petr Nedvěd nastoupil poprvé od „vyhazovu“ ze Sparty v jejím domovském stánku. Návrat mu však zhořkl, jeho tým nedokázal ani jednou překonat pozornou obranu Holešovických.

Sparta – Liberec 2:0 Měl být hlavní sparťanskou zbraní v loňské sezoně. Mnoha sezonami NHL protřelý forvard dal sice v dresu pražského klubu dvacet branek, přesto jej vedení po sezoně propustilo. Tým totiž nedokázal přejít přes čtvrtfinále, když podlehl 0:4 na zápasy Liberci. Nedvěd pak chvíli koketoval s myšlenkou návratu do New York Rangers, ale pak zamířil zpět do extraligy, kde se upsal právě Severočechům.

A v jejich dresu se hned po několika dnech po návratu střetl se Spartou. Nedvěd tehdy přispěl k výhře Liberce 5:2 vítězným gólem a asistencí. Tentokrát se však radoval jeho bývalý klub. „Jdeme sice herně nahoru, ale tentokrát nás Sparta k ničemu velkému nepustila. Vyhrála zaslouženě,“ povídal Nedvěd zkroušeně.

Šestatřicetiletý forvard bral zápas prestižně, ne však kvůli předchozímu působení v Holešovicích. „Měli jsme jen o dva body méně než Sparta. Výhra by nás vykopla před ni a možná i před další mužstva. Hrálo se tedy o hodně bodů,“ vysvětlil Nedvěd.

Pražané za výhrou vykročili velmi rázně. Na konci 7. minuty rozehrál Jiří Vykoukal přesilovkovou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci střílel Tomáš Netík. „Ten můj gól byl sice důležitý, ale musím hlavně vyzdvihnout celý tým. Všechny lajny hrály perfektní hokej,“ chválil spoluhráče Netík.

Celá kombinace při vítězném gólu vypadala jako perfektně nacvičená. „Přitom to byla improvizace. Ton mi nahrál prakticky do prázdné branky,“ smál se dravý útočník. Sparťané pak přidali v devětapadesáté minutě i druhý gól, když Ondřej Kratěna mazácky obral o puk Nedorosta a přelstil i libereckého náhradníka v brance Fikrta.

Branky a nahrávky: 7. Netík (Ton, Vykoukal), 59. Kratěna. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 8207. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.

Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS – sudden infant death syndrome) je doslova noční můrou všech rodičů. V současné době lze tomuto zbytečnému...