Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

U Budějovic boural autobus s lidmi. Řidička byla pod vlivem omamných látek

Nehoda autobusu u Lišova v Jihočeském kraji. (17. dubna 2024) foto: HZS Jihočeského kraje

U Lišova na Českobudějovicku dnes odpoledne havaroval autobus, když jeho řidička sjela ze zatím neznámých důvodů mimo vozovku. Na místě ji policisté podrobili testu na omamné a psychotropní látky, který vyšel pozitivní.
  18:39

Autobus skončil v příkopu na boku opřený o strom. Jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová uvedla, že ve voze cestovali dva lidé. Podle informací hasičů na síti X vyvázli bez zranění, hasiči jim pomohli z autobusu ven a řidičku si převzali zdravotníci.

„Zraněnou řidičku českobudějovičtí profesionální hasiči vyprostili na páteřové desce přes okno u dveří autobusu ven,“ sdělili jihočeští hasiči.

Dále hasiči provedli nezbytná protipožární opatření a nakloněný autobus stabilizovali. Z nádrží autobusu podle nich nevytékají žádné provozní kapaliny.

Kvůli nehodě je uzavřena silnice mezi Třeboní a Českými Budějovicemi. Policie odklání dopravu na objížďku přes Ledenice.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,