Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Při hromadné nehodě na Benešovsku se zranilo deset lidí, z toho tři děti

Nehoda u Bystřice na Benešovsku, při které se zranilo šest lidí (10. února 2024). foto: HZS Středočeského kraje

Čtyři auta se v sobotu odpoledne postupně srazila na silnici I/3 u Bystřice na Benešovsku. Při nehodě se zranilo deset lidí z toho sedm vážně, mezi zraněnými byly tři děti. Hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Na místě přistávaly tři vrtulníky, provoz na silnici byl obnovený krátce po šesté hodně večer.
  17:00aktualizováno  19:48

Nehoda se stala před sobotní 15. hodinou, jeden z automobilů skončil převrácený na střeše. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Benešova a dobrovolní z Bystřice a Neveklova. Kvůli vyššímu počtu zraněných záchranáři aktivován takzvaný traumaplán.

„Dvě auta se srazila zřejmě v jednom pruhu, vozidlo za nimi se jim snažilo vyhnout a srazilo se s protijedoucím autem,“ řekl policejní mluvčí Truxa. Okolnosti nehody budou zjišťovat benešovští dopravní policisté.

Podle mluvčího záchranné služby Marka Hylebranta je zraněno deset lidí, sedm těžce a tři lehce. „Zasahovaly tři letecké služby a šest našich posádek,“ řekl mluvčí. Všechny tři zraněné děti utrpěly podle Hylebranta těžká zranění a byly transportovány letecky a pozemní cestou do nemocnic.

„Hasiči po pomoci s ošetřením raněných provedli na vozidlech protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Traumaplán v sobotu v regionu aktivovaly integrované záchranné složky podruhé. Ráno to bylo zhruba na hodinu a půl kvůli vyššímu počtu lidí, kteří se v rodinném domě v Příbrami přiotrávili oxidem uhelnatým. Záchranáři je převezli do tří nemocnic.

Autoři: ,