Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při nehodě u Benešova zemřel člověk, tři další jsou zranění. Převážely je vrtulníky

Česko

  13:17aktualizováno  15:58
Hlavní tah z Prahy na Tábor zablokovala před polednem u Bystřice na Benešovsku čelní srážka dvou osobních aut. Vyžádala si jedno úmrtí a tři zraněné. Na místě zasahovaly dva vrtulníky záchranářů. Komunikace byla zhruba čtyři hodiny neprůjezdná.

K nehodě došlo krátce před polednem. „Byl to čelní střet dvou osobních vozidel, mám hlášeno jedno úmrtí,“ uvedla středočeská mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová. Další tři těžce zranění byli letecky transportování do nemocnice v Motole, v Českých Budějovicích a do Ústřední vojenské nemocnice.

„Na silnici 1/3 mezi Benešovem a Bystřicí řešíme dopravní nehodu dvou osobních automobilů. Nikoho jsme nemuseli vyprošťovat, zraněné osoby skončily v péči Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje. Provedli jsme protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny. Silnice je v místě střetu uzavřena,“ informovali středočeští hasiči kolem 12:30.

Jeden z řidičů ze zatím nezjištěných důvodů přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozem. Příčiny nehody policisté vyšetřují, uvedla Schneeweissová s tím, že u obou řidičů policisté nařídili krevní test na alkohol.

Místo nehody bylo obousměrně neprůjezdné, na 18,5. kilometru byla pro řidiče vyznačená objízdná trasa přes obce Jírovice a Semovice.

K obnovení provozu v místě nehody došlo krátce před 16. hodinou.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,