Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Při srážce dvou aut na D5 u Rokycan zemřela řidička, směr na Prahu stál

Česko

  13:24aktualizováno  19:52
Vážná nehoda dvou osobních aut zastavila v úterý odpoledne na tři hodiny provoz na dálnici D5 na 63. kilometru u Rokycan ve směru na Prahu. Při nehodě zemřela řidička jednoho z vozů, ve druhém autě utrpěla další žena středně těžké zranění. Nehoda se stala po poledni, na dálnici se tvořily kolony, silný provoz byl i na objízdných okolních silnicích.

Po 15:30 byla dálnice na Prahu průjezdná jedním jízdním pruhem, v 16:15 se podařilo provoz obnovit plně, řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

„Čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda krátce po poledni z dosud nezjištěných příčin zastavila před sjezdem na obec Rokycany. Zezadu za ní jel třiapadesátiletý řidič osobního vozidla tovární značky Mercedes a narazil do ní,“ popsala Brožová.

Řidičku Škody se pokoušeli oživovat laičtí zachránci, profesionální zdravotníci po příjezdu resuscitaci převzali.

„Bohužel přes veškerou snahu zasahujících se již nepovedlo obnovit životní funkce zraněné ženy, ta na místě svým zraněním podlehla. Žena z druhého automobilu utrpěla středně těžké zranění, při vědomí byla cestou letecké záchranné služby transportována na akutní příjem Fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín,“ uvedla Svobodová. Muž neutrpěl žádná zranění.

U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči provedli protipožární opatření, zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a asistovali zdravotnické záchranné službě. Okolnosti nehody zjišťují rokycanští kriminalisté.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: