29. září 2017 7:18, aktualizováno  10:02 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehoda dvou nákladních aut uzavřela D52 na Brněnsku

Hasiči zasahovali 29. září u nehody dvou nákladních aut u Syrovic na Brněnsku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zasahovali 29. září u nehody dvou nákladních aut u Syrovic na Brněnsku,... | foto: ČTK

BRNO Nehoda dvou nákladních aut na Brněnsku v pátek uzavřela na více než hodinu dálnici D52 ve směru na Brno. Jeden z kamionů převážel asi 6000 kuřat, spadl z dálničního mostu a blokuje silnici na Rajhrad. Jeho řidič byl ale jen lehce zraněn. Informoval o tom mluvčí policie Pavel Šváb. Dálnice D52 je na 13. kilometru ve směru na Brno kvůli vyprošťování kamionu po nehodě opět uzavřená. Sjíždí se na 16. km, najíždí na 10. kilometru.

Mapy poskytuje freytag & berndt vydavatel nejrozsáhlejšího obrazového vlastivědného průvodce o naší zemi Český atlas.

„První z kamionů zastavil v odstavném pruhu pro technickou závadu, kamion jedoucí za ním nestačil zareagovat a narazil do něj a spadl z mostu,“ uvedl mluvčí. Kamion blokuje silnici mezi Rajhradem a Syrovicemi. Je proto uzavřená.

Nákladní vůz, který spadl z mostu, převážel kuřata. „Ještě přesně nevíme, kolik kuřat přežilo, část z nich ale bude odvezena do kafilérie,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Krajský ředitel veterinární správy Jaroslav Salava řekl, že reálná čísla budou známa až po odvozu přeživších kuřat na jatka do Modřic, kde se provede přehodnocení stavu. „Na místo vyjel náhradní kamion, drůbež se překládá. Uhynulá drůbež se na místě vyselektuje pro kafilérii, pak ale ještě mohou být další zraněné kusy, které se utratí až na jatkách,“ uvedl ředitel.

Záchranná služba k nehodě vyslala posádku s lékařem i bez lékaře. „Pacientem byl mladý muž, má drobnější povrchová poranění, doporučili jsme mu odvoz na chirurgickou ambulanci. Domluvil se, že na ni chce je sám, proto byl ponechán na místě,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Provoz na Brno musel být na D52 přerušen kvůli kvůli úklidu dálnice, doprava byla po dobu úplného zastavení provozu odkloněna přes Ledce a Rajhrad. V současné době hasiči oba kamiony vyprošťují.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz