Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nehoda dvou nákladních aut uzavřela D52 na Brněnsku

Česko

  7:18aktualizováno  10:02
BRNO - Nehoda dvou nákladních aut na Brněnsku v pátek uzavřela na více než hodinu dálnici D52 ve směru na Brno. Jeden z kamionů převážel asi 6000 kuřat, spadl z dálničního mostu a blokuje silnici na Rajhrad. Jeho řidič byl ale jen lehce zraněn. Informoval o tom mluvčí policie Pavel Šváb. Dálnice D52 je na 13. kilometru ve směru na Brno kvůli vyprošťování kamionu po nehodě opět uzavřená. Sjíždí se na 16. km, najíždí na 10. kilometru.

Hasiči zasahovali 29. září u nehody dvou nákladních aut u Syrovic na Brněnsku, která uzavřela na více než hodinu dálnici D52 ve směru na Brno. foto: ČTK

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

„První z kamionů zastavil v odstavném pruhu pro technickou závadu, kamion jedoucí za ním nestačil zareagovat a narazil do něj a spadl z mostu,“ uvedl mluvčí. Kamion blokuje silnici mezi Rajhradem a Syrovicemi. Je proto uzavřená.

Nákladní vůz, který spadl z mostu, převážel kuřata. „Ještě přesně nevíme, kolik kuřat přežilo, část z nich ale bude odvezena do kafilérie,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Krajský ředitel veterinární správy Jaroslav Salava řekl, že reálná čísla budou známa až po odvozu přeživších kuřat na jatka do Modřic, kde se provede přehodnocení stavu. „Na místo vyjel náhradní kamion, drůbež se překládá. Uhynulá drůbež se na místě vyselektuje pro kafilérii, pak ale ještě mohou být další zraněné kusy, které se utratí až na jatkách,“ uvedl ředitel.

Záchranná služba k nehodě vyslala posádku s lékařem i bez lékaře. „Pacientem byl mladý muž, má drobnější povrchová poranění, doporučili jsme mu odvoz na chirurgickou ambulanci. Domluvil se, že na ni chce je sám, proto byl ponechán na místě,“ uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Provoz na Brno musel být na D52 přerušen kvůli kvůli úklidu dálnice, doprava byla po dobu úplného zastavení provozu odkloněna přes Ledce a Rajhrad. V současné době hasiči oba kamiony vyprošťují.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!