Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na D5 u hranic se srazily tři kamiony, jeden shořel. Dálnice stála 20 hodin

Nehoda tří kamionů na D5 na 149. kilometru zastavila provoz ve směru na Prahu. Jedno z vozidel začalo hořet. foto: HZS Plzeňského kraje

Dálnice D5 u Rozvadova je ve směru na Plzeň po pondělní nehodě tří kamionů a požáru jednoho z nich po víc než dvaceti hodinách opět otevřená. K havárii došlo v koloně, která vznikla kvůli předchozí nehodě o dva kilometry dál.
  14:45aktualizováno  5. prosince 10:32

„Aktuálně došlo k plnému obnovení provozu na dálnici D5,“ informovali v 10:10 policisté na platformě X.

Dálnice byla v místě nehody uzavřená od pondělí zhruba od půl druhé odpoledne. Poté, co hasiči uhasili požár jednoho z kamionů, museli přeložit nabourané kamiony, uklidit dálnici i přilehlý svah. Práce komplikovaly povětrnostní podmínky, zejména silný vítr, řekl ČTK policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Nehoda se stala v pondělí na 149. km dálnice D5 ve směru na Prahu. Srazila se tu tři nákladní vozidla, kdy jedno z nich začalo ihned hořet a zablokovalo jízdní pruhy. Objízdná trasa vedla přes starý přechod.

„Požár kamionu je v plném rozsahu. Na místě jsou i jednotky z Německa - Eslarn, Vohenstrauss, Waidhaus a Pleystein,“ informoval ČTK během zásahu mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Záchranná služba odvezla do Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně dvaačtyřicetiletého muže. „Utrpěl lehčí zranění a nadýchal se kouřových zplodin,“ upřesnila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Ve stejném směru dálnice, jen o necelé dva kilometry dál do vnitrozemí, se zhruba o hodinu dříve srazila dodávka a nákladní automobil.

„Dvaadvacetiletý řidič dodávky na 147. kilometru ve směru na Prahu z dosud přesně nezjištěných příčin narazil do kamionu jedoucího před ním. Náraz dodávku vymrštil vpravo mimo těleso dálnice. Prorazila oplocení a skončila v přilehlém lesíku. Za nehodou se tvořila kolona, v níž se později u hranic srazily tři kamiony,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan.

Řidiče dodávky museli hasiči ze zdemolované kabiny vyprostit hydraulickými nástroji. Letecky byl přepraven do nemocnice. „Dvaadvacetiletý řidič utrpěl středně těžká zranění, během transportu byl při vědomí,“ doplnila Svobodová.

2. prosince 2023

Autoři: ,

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...