Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Poblíž autobusového nádraží v Kladně srazil náklaďák chodce, na místě zemřel

Česko

  11:03aktualizováno  14:40
Nákladní auto v úterý ráno v kladenské ulici Dukelských hrdinů srazilo 85letého chodce, ten na místě zemřel. Policisté vyšetřují okolnosti události. Podle policie muž přecházel vozovku po přechodu pro chodce, kde ho pravděpodobně projíždějící řidič přehlédl.

Svědci tragické nehody zavolali na tísňovou linku před 8:30.

„Operátorka zahájila s volající telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, následně si pacienta převzaly do péče naše posádky. Bohužel utrpěl natolik závažná zranění, že na místě zemřel,“ informovala mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

„Podle dosavadního šetření kriminalisté zjistili, že 85letý chodec přecházel vozovku po přechodu pro chodce, kde ho ale pravděpodobně přehlédl řidič nákladního vozidla, čímž došlo ke střetu. Sražený senior utrpěl natolik vážná zranění, kterým bohužel na místě podlehl,“ uvedla tisková mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Policisté u zemřelého nařídili pitvu.

Řidič nákladního vozu vyvázl bez zranění, dechová zkouška potvrdila, že před jízdou nepil.

„Dopravní nehodu si převzali do své kompetence kladenští kriminalisté, kteří budou zjišťovat veškeré okolnosti této tragické události. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ doplnila Richterová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...