Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Policisté v Praze bourali do železniční signalizace, provoz na trati stál

Česko

  16:26aktualizováno  16:34
Při výjezdu k události havarovalo v neděli odpoledne v pražských Holešovicích policejní auto. Nejprve zavadilo o středový obrubník, načež nabouralo do sloupu světelné železniční signalizace. Do zlomené závory posléze narazil projíždějící vlak.

Událost se stala v pražské ulici Bubenská. „Policisté vyjížděli k nahlášené události, přičemž došlo k havárii, kdy hlídka narazila do sloupu světelné železniční signalizace,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Vlivem nárazu se zlomila a vychýlila závora, projíždějící vlak o ní následně podle policejní mluvčí škrtl, nikdo z vlaku nebyl zraněn. „Policisté se nyní okolnostmi nehody zabývají,“ dodala mluvčí.

Záchranáři z místa odvezli dva lidi. Jedním z nich byl policista, který havarovaný automobil řídil. Do nemocnice ho podle mluvčí pražských záchranářů Jany Poštové převezli s úrazem hlavy a pohmožděnou krční páteří.

Druhým ošetřeným a převezeným do nemocnice byl dvaapadesátiletý muž, který jako svědek nehody vystoupil ze svého motocyklu a snažil se upozornit strojvedoucího přibližujícího se vlaku. Vlak ale podle informací iDNES.cz nestačil zabrzdit, zavadil o závoru a ta dotyčného muže zranila na noze.

V místě zhruba půl hodiny nejezdily vlaky, doprava na železnici byla obnovena kolem 15:00.

„Na místo jsme vyslali jedno družstvo, nikoho nebylo potřeba vyprostit. Hasiči zajistili automobil proti vzniku požáru, odpojili akumulátor. Následně předali místo Správě železnic, která událost společně s policií vyšetřuje,“ doplnil mluvčí pražských hasičů Pavel Kavka.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,