Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Řidič nečekaně přejel do protisměru, po střetu s kamionem na místě zemřel

Smrtelná nehoda u Bernartic. foto: PČR

U Bernartic na Písecku zemřel při úterní večerní nehodě řidič osobního vozu. Jeho spolujezdkyně musela být letecky transportována do budějovické nemocnice. Šofér z neznámých příčin přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním vozem. Jeho šofér vyvázl bez zranění.
  10:35

Nehoda se stala v úterý večer na silnici z Písku na Tábor. Zhruba dva kilometry od obce Bernartice směrem na Křenovice se srazil řidič osobního auta Dacia Lodgy s kamionem.

„Šofér osobního auta z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním automobilem,“ přiblížil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Z dacie zbyl po srážce jen šrot, její řidič zemřel. Těžká zranění utrpěla i spolujezdkyně, kterou museli z vozu také vyprošťovat hasiči. „Bylo nutné jí poskytnout akutní přednemocniční péči, záchranáři jí zajistili žilní vstup pro podání nezbytných léčiv, zafixovali ji celotělovou vakuovou matrací a krčním límcem a zajistili dýchací cesty napojením na umělou plicní ventilaci,“ řekla mluvčí jihočeské záchranky Zuzana Fajtlová.

S těžkými mnohočetnými poraněními žena byla následně letecky transportována do českobudějovické nemocnice. Řidiči kamionu se při nehodě nic nestalo.

Silnice byla několik hodin neprůjezdná a řidiči museli volit objízdné trasy. Jde o 43. oběť dopravních nehod na jihu Čech v tomto roce.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Řidička octavie na Českobudějovicku narazila do stromu a zemřela (4. června 2023)

4. června 2023

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...