Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Seniorka na přejezdu vjela autem pod vlak, vážně zraněná je v nemocnici

Seniorka u Vysokého Mýta na železničním přejezdu zabezpečeného kříži vjela pod vlak. foto: Policie ČR

Na železničním přejezdu u Hrušové na Orlickoústecku se ve čtvrtek dopoledne střetl vůz Škoda Yeti s osobním vlakem. Nehoda se stala krátce před desátou hodinou na regionální trati Litomyšl-Choceň. Provoz byl obnoven ve 13 hodin.
  13:52

„Na místě jsme měli dvě posádky. Jedna osoba byla pozemní cestou transportována s vážnými zraněními do traumacentra FN v Hradci Králové,“ řekla mluvčí krajských záchranářů Alena Kisiala.

Podle policie zranění utrpěla jednasedmdesátiletá řidička. „U strojvedoucího policisté provedli dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. U řidičky vzhledem k jejímu zranění nařídili odběr krve. Přesné příčiny a okolnosti srážky jsou předmětem šetření,“ uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Mluvčí drážní inspekce potvrdil, že přejezd je zabezpečen pouze kříži. Osobní auto mířilo od hřbitova a vjelo na přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak z Litomyšle na Choceň. „Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Škody vyčísleny zatím nemáme,“ řekl mluvčí Martin Drápal. Uvnitř vlaku byli čtyři lidé, strojvedoucí a průvodčí.

Podle webu Českých drah vlaky mezi Vysokým Mýtem a Litomyšlí byly do 13 hodin nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

Autor: