Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Česko

Na Náchodsku najel vlak do sesutých balvanů, hasiči evakuovali stovku lidí

Nehoda vlaku u Olešnice na Náchosku. (1. 3. 2024) foto: HZS

Na trati na Náchodsku havaroval osobní vlak. V úseku mezi obcemi Starkoč a Červený Kostelec se ze skalnatého svahu sesunulo kamení a vlak do balvanů najel. Nikdo ze stovky cestujících se nezranil.
  17:45

Nehodu u obce Olešnice měli hasiči nahlášenou ve 13:40 hodin. Předpokládaný konec omezení byl původně stanoven na 15:25, nakonec se na trati pracovalo až do 17:30, kdy byl provoz obnoven.

„Zasahujeme u dopravní železniční nehody u obce Olešnice (Červený Kostelec). Vlak zde najel do sesunutého svahu,“ informovali hasiči v pátek odpoledne na sociální síti X.

Ve vlakové soupravě cestovalo celkem 107 lidí. „Nikdo se nezranil,“ doplnila mluvčí policie Šárka Pižlová. Cestující z havarovaného vlaku hasiči odvezli svými autobusy.

„Provádíme evakuaci cestujících po vagonech. K odvozu osob, na nádraží do Červeného Kostelce, využíváme evakuační autobusy HZS,“ uvedli hasiči a později upřesnili, že na pokyn velitele zásahu autobusy odvezly cestující do Hradce Králové.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!