Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vlak po nárazu do stromu vrátil na koleje jeřáb, zvedal 21tunový kolos

Vyprošťovací souprava s jeřábem u vykolejeného osobního vlaku na železniční trati v úseku mezi Velkým Luhem a Skalnou na Chebsku. (3.5.2024) foto: ČTK

Uzavírka trati u Plesné na Chebsku, kde ve čtvrtek vykolejil osobní vlak, skočila v pátek kolem 15:30. Vyprošťovací souprava s jeřábem vyrazila z Děčína dopoledne, na místo nehody dorazila krátce po poledni. Trať byla kvůli nehodě uzavřená téměř 24 hodin.
  9:17aktualizováno  15:56

Speciální jeřáb naložil vlakovou soupravu zpět na koleje kolem 14:00. Bylo ale nutné ještě zkontrolovat železniční svršek, jestli nebyl při nehodě poškozen.

Osobní vlak vykolejil ve čtvrtek odpoledne v úseku mezi Velkým Luhem a Skalnou. Najel do spadlého stromu. Podle stop na trati se stromem pod sebou ujel vlak ještě několik desítek metrů, než se kmen stromu vzpříčil a soupravu zvedl z kolejí. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči z poškozeného vlaku evakuovali devět cestujících. České dráhy nasadily náhradní autobusy, které objížděly uzavřený úsek železnice. Vykolejený vlak pak také podepřeli, aby se nepřevrátil do doby, než jej speciální technika vrátí na koleje. Vůz váží zhruba 21 tun.

Ve čtvrtek odpoledne vykolejil osobní vlak bez cestujících také v okrese Praha-západ. Tento vlak se ale samovolně rozjel a skončil převrácený mimo koleje. Událost se obešla také bez zranění, příčinu vyšetřují policie a Drážní inspekce.

2. května 2024

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA
Rozdáváme dětský opalovací krém ZDARMA

S přicházejícím létem je nutné myslet na ochranu pokožky, zejména u dětí. Přihlaste se do testování a vyzkoušejte dětský opalovací krém Cool Kids...