Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Česko

Desítky nehod kvůli námraze. U Olomouce zemřel řidič po nárazu do stromu

Tragická nehoda na Olomoucku, při které zemřel řidič osobního automobilu po čelním nárazu do stromu. (29. leden 2024) foto: HZS Olomouc

Námraza komplikovala v pondělí ráno provoz na řadě míst v Česku. Záchranáři vyjeli k desítkám nehod. U Mostu se lehce zranilo při dvou nehodách šest lidí, záchranáři je odvezli do mostecké nemocnice. U Křelova na Olomoucku jeden člověk nehodu nepřežil po čelním nárazu do stromu. Namrzlé silnice zkomplikovaly dopravu i ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském nebo Libereckém kraji.
  8:36aktualizováno  11:24

„Řidič jednoho auta zřejmě vlivem povětrnostních podmínek dostal smyk a sjel ze silnice. Kousek od tohoto místa jiný šofér zřejmě ze stejného důvodu dostal smyk a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem,“ popsal Krieger. Nehoda se stala u obce Korozluky. Zraněné odvezly sanitky do mostecké nemocnice, řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Tragická dopravní nehoda se stala v Olomouckém kraji mezi obcemi Křelov a Topolany. Podle prvotních informací řidič osobního automobilu narazil čelně do stromu a nehodu nepřežil. „Komunikace mezi obcemi je v současné době uzavřená a policisté na místě zjišťují okolnosti této tragické události,“ uvedla tisková mluvčí policistů Miluše Zajícová.

Ve středočeském kraji se stala dopravní nehoda dvou osobních a jednoho nákladního automobilu na silnici z Benátek nad Jizerou směrem na Straky. Jeden z automobilů podle hasičů skončil v poli.

Další dopravní nehoda se stala ve Středočeském kraji poblíž obce Mělnické Vtelno. Srazily se tam dva osobní automobily. Zraněné osoby jsou v péči záchranářů. Hasiči zasahují i u dopravní nehody tří osobních automobilů nedaleko Kolína. Hasiči museli povolat sypače, jelikož je vozovka silně namrzlá.

Dopravní nehoda dvou dodávek a osobního automobilu se stala nedaleko obce Velvary. Jedna z dodávek skončila v v poli. Zraněné osoby jsou v péči lékařů. Dva osobní automobily se střetly u obce Benátecká Vrutice. I zde skončily zraněné osoby v péči lékařů.

Dopravní nehoda osobního automobilu komplikuje dopravu i nedaleko obce Svatý Mikuláš poblíž Kutné Hory. Hasiči zde museli odtlačit vozidlo z vozovky, které na silnici překáželo.

Auto na střese skončilo na silnici mezi obcemi Žáky a Krchleby na Kutnohorsku. Hasiči zde museli provést protipožární opatření na vozidle. Zraněné si převzali záchranáři. Na střeše skončil osobní automobil i mezi obcemi Cerhenice a Velim. Jedna osoba skončila v péči záchranářů.

Mezi obcemi Dolní Bousov a Horní Bousov zasahovali hasiči u dopravní nehody osobního automobilu, který skončil v příkopu. Nikdo nebyl zraněn. Hasiči museli vytlačit auto z příkopu.

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů se stala i mezi Milovicemi a Lysou nad Labem. V jednom z automobilů byla zaklíněné osoba, kterou museli hasiči vyprostit.

V Pardubickém kraji také zasahují hasiči u několika dopravních nehod. Na Svitavsku u obce Gruna skončilo auto na střeše. Hasiči museli vyprošťovat osoby, které v automobilu uvízly. Další nehoda se stala V Ronově nad Doubravou, kde automobil skončil v příkopě. Řidič je v péči zdravotníků. Auto skončilo v příkopě i u obce Bošín na Orlickoústecku. V obci Svatý Jiří dostal řidič s vozem smyk. I tady hasiči zasahovali a odstranili postupně všechny následky kolize.

V Libereckém kraji museli hasiči vyjet k 6 dopravním nehodám. Nejvíce nehod se stalo na úseku mezi Libercem a Turnovem. Zasahovat museli hasiči i u dopravní nehody poblíž obce Cvikov, kde osobní automobil narazil do stromu. Řidič musel být z vozu vyproštěn a nyní je v péči lékařů.

U sedmi dopravních nehod zasahovali záchranáři v Moravskoslezském kraji. Celkem se zranilo devět osob, všechny však byly mimo přímé ohrožení života. Nehody se staly v Ostravě, Pustých Jakarticích na Opavsku, Opavě. Bolaticích na Opavsku. Někteří účastníci nehod byli zaklíněni a museli být záchranáři vyproštěni.

„Sérii nehod završilo v Ostravě zranění zad a horní končetiny u devatenáctileté ženy po nárazu vozidla do svodidel. Po prvotním ošetření byla posádkou ZZS předána do další péče v ostravské Městské nemocnici,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude v pondělí jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne lokálně s mrznoucími mlhami, ojediněle i nízkou oblačností, zejména v západní části kraje. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají na pět až osm stupňů Celsia. Vát by měl slabý jižní až jihovýchodní vítr.

Autoři: ,

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč