Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Nejkrásnější ve vesmíru je opět Venezuelanka

Česko

NASSAU Vítězkou soutěže Miss Universe 2009, jejíž finále se konalo v noci z neděle na pondělí v bahamské metropoli Nassau, se stala osmnáctiletá tmavovláska -zástupkyně jihoamerické Venezuely Stefanía Fernándezová. Mezi deset nejúspěšnějších finalistek se probojovala i Česká Miss Iveta Lutovská.

První vicemiss se stala Ada Aimee de la Cruz z Dominikánské republiky a za ní se na třetím místě umístila Kosovanka Droga Ganushaová. Pětici nejúspěšnějších doplnily Australanka Rachael Finchová a Portoričanka Mayra Matosová Pérezová.

Vítězku, která je již osmapadesátou Miss Universe v řadě, korunovala její krajanka Dayana Mendozová, která titul nejkrásnější ženy vesmíru získala v loňském roce. Venezuelanka v klání porazila dvaaosmdesát konkurentek a její země se tak z vlastní Miss Universe raduje již pošesté.

„Česká Miss má smysl“ Česká Miss se do finále dostala potřetí za sebou. „Mám ohromnou radost z umístění Ivety, ale i z toho, že se ukazuje, že naše soutěž má smysl. Z pěti ročníků se tři dívky umístily v prestižním klání,“ řekla ředitelka České Miss Michaela Maláčová.

V porotě Miss Universe, která se poprvé volila v roce 1952, zasedlo dvanáct herců, zpěváků a producentů. Od roku 1996 prestižní klání vlastní miliardář Donald Trump a jeho akce představuje největší konkurenci soutěže krásy Miss World. Tento titul v roce 2006 ve Varšavě získala Miss České Republiky Taťána Kuchařová, která je tak zatím nejúspěšnější Češkou v mezinárodních soutěžích krásy.

Autor: