Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejvíc vydělává člen poroty American Idol

Česko

Za rok si Simon Cowell vydělal 75 milionů dolarů. Potvrzuje tak, že zábava v televizi slušně vynáší.

LOS ANGELES Člen poroty hudební soutěže American Idol Simon Cowell je nejlépe vydělávajícím mužem televizních stanic Spojených států v hlavním vysílacím čase.

Podle žebříčku magazínu Forbes, o kterém informovala agentura Reuters, si za rok vydělal 75 milionů dolarů (asi 1,26 miliardy korun). Obdobou populární americké televizní show je pořad Česko hledá SuperStar.

Padesátiletý Cowell, který je rovněž autorem podobné soutěže America's Got Talent, tak předstihl amerického multimilionáře a nyní také moderátora televizní reality show The Apprentice Donalda Trumpa s jeho 50 miliony dolarů a moderátora pořadu American Idol Ryana Seacresta s 38 miliony dolarů. Forbes žebříček sestavil podle odhadu nezdaněných výdělků za rok k 1. červnu letošního roku. Většina mužů v čele žebříčku pracuje na několika projektech v zábavním průmyslu. Cowell například vlastní nahrávací společnost, se kterou podepsala smlouvu mimo jiné skotská pěvecká senzace Susan Boyleová. Kromě toho je členem poroty soutěže American Idol, která je v posledních sedmi letech nejsledovanější televizní show v USA. Pětici uzavírají americký populární herec Charlie Sheen, účinkující v komediálním televizním seriálu Dva a půl chlapa, a herec Steve Carell z televizního seriálu Kancl.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...