Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Nejvíc vydělává člen poroty American Idol

Česko

Za rok si Simon Cowell vydělal 75 milionů dolarů. Potvrzuje tak, že zábava v televizi slušně vynáší.

LOS ANGELES Člen poroty hudební soutěže American Idol Simon Cowell je nejlépe vydělávajícím mužem televizních stanic Spojených států v hlavním vysílacím čase.

Podle žebříčku magazínu Forbes, o kterém informovala agentura Reuters, si za rok vydělal 75 milionů dolarů (asi 1,26 miliardy korun). Obdobou populární americké televizní show je pořad Česko hledá SuperStar.

Padesátiletý Cowell, který je rovněž autorem podobné soutěže America's Got Talent, tak předstihl amerického multimilionáře a nyní také moderátora televizní reality show The Apprentice Donalda Trumpa s jeho 50 miliony dolarů a moderátora pořadu American Idol Ryana Seacresta s 38 miliony dolarů. Forbes žebříček sestavil podle odhadu nezdaněných výdělků za rok k 1. červnu letošního roku. Většina mužů v čele žebříčku pracuje na několika projektech v zábavním průmyslu. Cowell například vlastní nahrávací společnost, se kterou podepsala smlouvu mimo jiné skotská pěvecká senzace Susan Boyleová. Kromě toho je členem poroty soutěže American Idol, která je v posledních sedmi letech nejsledovanější televizní show v USA. Pětici uzavírají americký populární herec Charlie Sheen, účinkující v komediálním televizním seriálu Dva a půl chlapa, a herec Steve Carell z televizního seriálu Kancl.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...